| Tuotenimi: | ultraSPORTS PERFORM ultraBar - Carbohydrate Protein Bar - 10x30g |
| Valmistaja: | ultraSPORTS |
| Tuotenumero: | ULS130670 |
| Orgaaninen: | No |
| toiminta: | Ravitsemus |
| Ruoan ominaisuudet : | Hiilihydraatit, Proteiini |
| Ruokavalion tyyppi: | Vegetaarinen, Ei sisällä palmuöljyä |
| maku: | Makea |
| jälkeen/aikana/ennen: | Aikana |
| Elintarviketyyppi: | Patukka |
| sisältö: | 300g |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Paino: | 30g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Valmistajan sivu: | http://www.ultra-sports.de/ |
| Ainesosat: | 16% apricot fruit preparation (apple juice concentrate, apple puree concentrate, 2% apricot juice concentrate, citrus fiber, gelling agent: pectin; acidifier: citric acid; sugar cane fiber, natural flavor, antioxidant: ascorbic acid), marzipan (sugar, almonds, humectant: Sorbitol, invertase; invert sugar syrup, glucose syrup), cornflakes (corn semolina, sugar, barley malt, salt), invert sugar syrup, 11% whey product, glucose syrup, whole milk powder, 5% whey protein, milk protein, canola oil, wafers (potato starch, corn starch, emulsifier: Sunflower lecithin), sunflower protein, maltodextrin, sweet whey powder, milk caramel powder (sugar, skim milk powder), natural flavor, emulsifier: sunflower lecithin; acidifier: citric acid. May contain traces of peanuts, other nuts, wheat, oats and soy. |
| Ravitsemustiedot | Nutrition information per 100 g |