Refresher on vitamiineja, kivennäisaineita ja proteiinia sisältävä jauhe hiilihydraatti-proteiinijuoman valmistukseen palautumiseen liikunnan jälkeen. Refresher tarjoaa nopeaa palautumista hiilihydraattien ja heraproteiinin avulla.
Sekoita tai ravista treenin jälkeen 25 g (1 ½ kuohkeaa ruokalusikallista/1 annospussi) 250 ml:aan vettä tai hiilihapotonta kivennäisvettä. Raskaan harjoituksen (harjoittelu tai kilpailu) jälkeen sekoita kaksinkertainen määrä 500 ml:aan vettä tai hiilihapotonta kivennäisvettä.
Tuote tulisi nauttia osana monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota ja terveellisiä elämäntapoja. Säilytä viileässä ja kuivassa paikassa.
| Tuotenimi: | ultraSPORTS RECOVER Refresher - Carbohydrate Protein Beverage Powder - 500g |
| Valmistaja: | ultraSPORTS |
| Tuotenumero: | ULS743755 |
| Orgaaninen: | No |
| toiminta: | Ravitsemus |
| Ruoan ominaisuudet : | Hiilihydraatit, Proteiini, Vitamiinit / kivennäisaineet, Aminohapot, Magnesium |
| Ruokavalion tyyppi: | Vegetaarinen, Gluteeniton, Ei sisällä pähkinää, Ei sisällä palmuöljyä, Soijaton |
| maku: | Makea |
| jälkeen/aikana/ennen: | Jälkeen |
| tulokset käyttövalmiissa: | 5000ml |
| Ruokaversio: | Jauhe/Rakeet |
| sisältö: | 25g |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Paino: | 25g |
| GTIN: | 4030787001934 |
| Valmistajan sivu: | http://www.ultra-sports.de/ |