Mikään muu pyörä ei tarjoa yhtä paljon tehoa, nopeutta ja kantamaa sekä ole yhtä kevyt kuin Specialized Turbo Vado SL 2. Tämä hienostunut suorituskykyinen sähkömoottorilla varustettu pyörä ei tee kuntoharjoittelusta vain hauskaa, vaan myös päivittäisestä työmatkasta. Maailman parhaiden pyöräilijöiden innoittama hiilirunko, Future Shock -jousitus äärimmäisen pehmeää ajoa varten, ergonominen istuma-asento intuitiivista käsittelyä varten ja superkevyt sähkömoottori yliluonnollisella teholla tekevät unelmista totta.
Kuiskaavan hiljainen Specialized SL 1.2 -moottori kiihdyttää sinut 25 km/h nopeuteen ja tuottaa 320 watin tehon, joka tuntuu olevan osa sinua. 520 Wh:n akun avulla voit ajaa yhtäjaksoisesti jopa 5 tuntia - se riittää koko viikon työmatkoihin 20 minuutin ajomatkalla.
Turbo Vado SL 2 Carbonin ainutlaatuisten ominaisuuksien ansiosta voit nostaa suorituskykysi uudelle tasolle. Yksilölliset kuntotiedot ja mahdollisuus mukauttaa pyörä omiin tarpeisiisi suoraan Specialized-sovelluksessa kohtaavat lyömättömän monipuolisuuden: tämä monitoimipyörä sopii yhtä hyvin uskomattoman nopeaksi ja kevyeksi työmatkapyöräksi kuin ketteräksi lastenistuimella varustetuksi kaupunkipyöräksi.
Vado SL 2 Carbon antaa sinulle turvallisen tunteen jokaisella reitillä ja jokaisella pysäkillä. Future Shockin on todistetusti todettu tarjoavan tasaisemman ajotuntuman, ja pyörän ergonomia on suunniteltu helppokäyttöiseksi ja ketteräksi, ja sillä on mukava ja turvallinen ajaa. Ja voit nojata taaksepäin ja rentoutua myös pyörästä irrottautumisen jälkeen. Varkaudenestojärjestelmä suojaa pyörääsi, kun et ole satulassa.
<\/p>
Specialized stands for quality and that's not just a claim, it's a commitment. That's why Specialized gives you a lifetime warranty on ALL Specialized-branded frames & forks. Just register your product at Specialized within 90 days after purchase. To make this step easier, BIKE24 delivers all Specialized bikes with a QR code. Simply scan the QR code and go directly to the Specialized website, which has all the information you need about bicycle registration. For Specialized Turbo e-bikes & e-bike frames, the Mission Control app is required for registration.<\/p>
| Tuotenimi: | Specialized TURBO VADO SL 2 6.0 EQ - Electric City Carbon Bike - 2025 - satin black micro speckle / obsidian frost |
| Valmistaja: | Specialized Bikes |
| Tuotenumero: | SBC704834 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Sähköpyörä, Kaupunki |
| keskiöt: | Specialized |
| vanteet: | DT Swiss G540 | 24-622 | Tubeless Ready |
| ketju: | Shimano SLX M7100 |
| rataspakka: | Shimano SLX CS-M7100 |
| vaihtaja: | Shimano Deore XT | SL-M8100-IR |
| takavaihteenvaihtaja: | Shimano Deore XT 8100 |
| etuhammasratassuhde: | 44 |
| kampisarja: | SRAM FC S996 Carbon |
| jarrut: | TRP HD-R803 |
| satulatolppamalli: | Carbon | 30.9mm | 21mm Offset |
| satula: | Bridge Sport |
| ohjaustanko: | Specialized | AL | 9° Backsweep | 5° Upsweep | 15mm Rise | 680mm |
| ohjainkannatin: | Specialized Stealth | AL |
| haarukka: | Specialized Vado SL 2 | Carbon | Tubus Mount | Specialized Fender |
| runko: | Vado SL |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Shimano |
| välityssuhde: | 10-51 |
| Akun kapasiteetti: | 520Wh |
| vaihteen käyttö: | Ketju - mekaaninen |
| Sähköpyörän akku: | Specialized SL2-520 |
| käyttökoneiston valmistaja: | Specialized |
| Moottori: | Keskimoottori, Kevyt avustus |
| pyörän lisävarusteet: | valaistusjärjestelmän kera, lokasuojan kera, Tavaratelineellinen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| pyörän erikoisvarusteet: | Specialized Fender | Specialized Kickstand | Specialized Bell |
| gripit: | Ergon GA30-S |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| renkaat: | Specialized Hemisphere | 47-622 |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2025 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| haarukan rakenne: | Yksi iskunvaimennin |
| Paino: | 17990g |
| valmistajan tuotekoodi: | 93924-13 |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Punnittu versio: | M |
| Näyttö / ohjausyksikkö: | Mastermind H3 | Handlebar Remote | Ant+ / Bluetooth |
| Käyttökoneistomalli: | Specialized SL 1.2 |
| Vääntömomentti: | 50Nm |
| Tuotesarja: | Specialized - Vado |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 12 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 196625030260, 196625028854, 196625030444, 196625031168 |
| Valmistajan sivu: | http://www.specialized.com |