Turbo Levo SL:lle on ominaista erinomaiset ajo-ominaisuudet, monipuoliset käyttöalueet ja kuiskaavan hiljainen moottori. Jos kaipaat serpentiinisiä yksittäisiä polkuja, mikään hyppy ei ole sinulle liian korkea tai liian kaukana ja elät parantaaksesi taitojasi ja kuntoasi, niin uusi Levo SL on juuri oikea sinulle. Ainutlaatuisen trailipyörän suorituskyvyn ja luonnollisen moottorituen yhdistelmä puhaltaa sinut valloilleen. Tämä teho antaa sinulle mahdollisuuden ajaa enemmän polkuja kuin koskaan ennen.
Specialized Turbo Levo SL on ohut, kevyt ja ketterä teknisessä maastossa, mutta myös tarpeeksi vakaa hallitsemaan kovimmatkin laskeutumiset. Iskunvaimennin ja jousitushaarukka on sovitettu täydellisesti SL 1.2 -järjestelmän painopisteeseen. Tuloksena on tasainen ja hallittava ajokokemus, joka tekee vaikutuksen vaikeillakin poluilla.
Hyvä ajo alkaa rungosta, joka tarjoaa eloisan mutta tarkan ajotuntuman. FACT 11m -hiiliteräs ottaa huomioon muodon, materiaalin käytön ja kerrostuksen käyttämällä kehittyneitä FEA- ja koneoppimisalgoritmeja, jotta saavutetaan luokkansa johtava rungon jäykkyys korkean rasituksen alueilla.
Levo SL tarjoaa 29-tuumaisen etupyörän ansiosta äärimmäisen vakaan ja jämäkän suorituskyvyn myös vaikeassa maastossa. Vastaavasti 27,5 tuuman takapyörä ja sen kompaktit ketjupalkit mahdollistavat ketterämmän vasteen. Jos pidät enemmän 29" etu- ja takapyörän rullauskäyttäytymisestä ja erinomaisesta vetokyvystä, olet tyytyväinen FlipChipiin hetkessä.
<\/p>
Specialized stands for quality and that's not just a claim, it's a commitment. That's why Specialized gives you a lifetime warranty on ALL Specialized-branded frames & forks. Just register your product at Specialized within 90 days after purchase. To make this step easier, BIKE24 delivers all Specialized bikes with a QR code. Simply scan the QR code and go directly to the Specialized website, which has all the information you need about bicycle registration. For Specialized Turbo e-bikes & e-bike frames, the Mission Control app is required for registration.<\/p>
| Tuotenimi: | Specialized TURBO LEVO SL EXPERT Di2 - Hiilikuitu-Sähkömaastopyörä - 2025 - carbon / burnt gold |
| Valmistaja: | Specialized Bikes |
| Tuotenumero: | SBC731802 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Sähköpyörä, MTB, Enduro |
| keskiöt: | DT Swiss 370 |
| vanteet: | Traverse Alloy 370 (30-622) / Traverse Alloy 370 (30-584) |
| ketju: | Shimano XT M8100 |
| rataspakka: | Shimano XT M8200 |
| vaihtaja: | Shimano XT Di2 |
| takavaihteenvaihtaja: | Shimano XT Di2 |
| etuhammasratassuhde: | 32 |
| kampisarja: | SRAM AL | 165mm |
| jarrut: | Shimano Deore XT | 203/203mm |
| satulatolppamalli: | PNW Loam Dropper |
| satula: | Specialized Bridge Comp |
| ohjaustanko: | Specialized | AL | 8° Backsweep | 6° Upsweep | 50mm Rise | 800mm |
| ohjainkannatin: | Trail | 35mm |
| haarukka: | FOX FLOAT 36 Performance Elite | GRIP X2 |
| runko: | Levo SL | Fact 11m carbon |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Shimano |
| välityssuhde: | 10-51 |
| Akun kapasiteetti: | 320Wh |
| vaihteen käyttö: | Ketju - sähköinen |
| Sähköpyörän akku: | Specialized SL1 320 |
| käyttökoneiston valmistaja: | Specialized |
| Moottori: | Keskimoottori, Kevyt avustus |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 27,5" / 650B (584mm), 29" (622mm) |
| gripit: | Deity Lockjaw |
| iskunvaimennin: | FOX FLOAT X Performance Elite |
| satulatolppa: | Dropper-tolppa |
| Takakolmio: | Jousitettu |
| renkaat: | Butcher | GRID TRAIL | 29x2.40" / Eliminator | GRID GRAVITY | 27.5x2.40" |
| rungon joustovara: | 150mm |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2025 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| haarukan rakenne: | Perinteinen joustohaarukka |
| Paino: | 18920g |
| valmistajan tuotekoodi: | 96826-31 |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Näyttö / ohjausyksikkö: | Specialized MasterMind TCU |
| Käyttökoneistomalli: | Specialized SL 1.2 |
| Vääntömomentti: | 50Nm |
| Tuotesarja: | Specialized - Levo SL |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 12 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 196625239342, 196625239359 |
| Valmistajan sivu: | http://www.specialized.com |