Turbo Levo SL:lle on ominaista erinomaiset ajo-ominaisuudet, monipuoliset käyttöalueet ja kuiskauksen hiljainen moottori. Jos kaipaat serpentiinisiä yksittäisiä polkuja, mikään hyppy ei ole sinulle liian korkea tai liian kaukana ja elät parantaaksesi taitojasi ja kuntoasi, niin uusi Levo SL on juuri oikea sinulle. Ainutlaatuisen trailipyörän suorituskyvyn ja luonnollisen moottorituen yhdistelmä puhaltaa sinut valloilleen. Tämä teho antaa sinulle mahdollisuuden ajaa enemmän polkuja kuin koskaan ennen.
Specialized Turbo Levo SL on ohut, kevyt ja ketterä teknisessä maastossa, mutta myös riittävän vakaa hallitsemaan kovimmatkin laskeutumiset. Iskunvaimennin ja jousitushaarukka on sovitettu täydellisesti SL 1.2 -järjestelmän painopisteeseen. Tuloksena on tasainen ja hallittava ajokokemus, joka tekee vaikutuksen vaikeillakin poluilla.
Hyvä ajokokemus alkaa rungosta, joka tarjoaa vilkkaan mutta tarkan ajokokemuksen. FACT 11m -hiiliteräs ottaa huomioon muodon, materiaalin käytön ja kerrostuksen käyttämällä kehittyneitä FEA- ja koneoppimisalgoritmeja, jotta saavutetaan luokkansa johtava rungon jäykkyys korkeasti kuormitetuilla alueilla.
Levo SL tarjoaa 29-tuumaisen etupyörän ansiosta äärimmäisen vakaan ja varman suorituskyvyn myös vaikeassa maastossa. Vastaavasti 27,5 tuuman takapyörä ja sen kompaktit ketjupalkit mahdollistavat ketterämmän reagointikäyttäytymisen. Jos pidät enemmän 29" etu- ja takapyörän rullauskäyttäytymisestä ja erinomaisesta vetokyvystä, tulet nopeasti tyytyväiseksi FlipChipiin.
<\/p>
Specialized stands for quality and that's not just a claim, it's a commitment. That's why Specialized gives you a lifetime warranty on ALL Specialized-branded frames & forks. Just register your product at Specialized within 90 days after purchase. To make this step easier, BIKE24 delivers all Specialized bikes with a QR code. Simply scan the QR code and go directly to the Specialized website, which has all the information you need about bicycle registration. For Specialized Turbo e-bikes & e-bike frames, the Mission Control app is required for registration.<\/p>
| Tuotenimi: | Specialized TURBO LEVO SL PRO - Electric Carbon Mountain Bike - 2025 - orange tint / cool grey impasto / copper |
| Valmistaja: | Specialized Bikes |
| Tuotenumero: | SBC698102 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Sähköpyörä, MTB, Enduro |
| keskiöt: | DT Swiss 350 |
| pinnat: | DT Swiss Competition Race |
| ketju: | SRAM X0 Eagle Transmission Flattop |
| rataspakka: | SRAM X0 Eagle Transmission |
| vaihtaja: | SRAM AXS POD |
| takavaihteenvaihtaja: | SRAM X0 Eagle Transmission |
| etuhammasratassuhde: | 32 |
| kampisarja: | SRAM Eagle |
| jarrut: | SRAM Maven Silver | 200/200mm |
| renkaat: | Roval Traverse HD 350 |
| satulatolppamalli: | Bike Yoke Revive Max |
| satula: | Specialized Bridge Expert Mimic |
| ohjaustanko: | RaceFace Era Carbon | 5° Upsweep | 8° Backsweep |
| ohjainkannatin: | Industry 9 A35 |
| haarukka: | FOX FLOAT 36 Factory | GRIP X2 |
| runko: | FACT 11m Carbon |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Shimano |
| välityssuhde: | 10-52 |
| Akun kapasiteetti: | 320Wh |
| vaihteen käyttö: | Ketju - sähköinen |
| Sähköpyörän akku: | Specialized SL1-320 |
| käyttökoneiston valmistaja: | Specialized |
| Moottori: | Keskimoottori, Kevyt avustus |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 27,5" / 650B (584mm), 29" (622mm) |
| gripit: | Diety Lockjaw |
| iskunvaimennin: | FOX FLOAT Factory |
| satulatolppa: | Dropper-tolppa |
| Takakolmio: | Jousitettu |
| haarukan joustovara: | 160 mm |
| renkaat: | Butcher - 29x2.30" / Eliminator - 27.5x2.30" |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2025 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Oranssi |
| haarukan rakenne: | Perinteinen joustohaarukka |
| Paino: | 18150g |
| valmistajan tuotekoodi: | 96825-10 |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Punnittu versio: | S4 |
| Näyttö / ohjausyksikkö: | Specialized MasterMind TCU |
| Käyttökoneistomalli: | Specialized SL 1.2 |
| Vääntömomentti: | 50Nm |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 12 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 196625148927, 196625148859, 196625148675, 196625148422 |
| Valmistajan sivu: | http://www.specialized.com |