Specialized Aethos 2 on enemmän kuin vain ultrakevyt maantiepyörä, se on rakkaudentunnustus puhtaalle ajokokemukselle. Vain 705 gramman runkopainolla se on yksi luokkansa kevyimmistä pyöristä. Paino ei kuitenkaan koskaan ollut päätavoite. Pikemminkin ajatuksena oli luoda pyörä, joka tuntuu täysin luonnolliselta - ketterältä, notkealta ja täynnä eleganssia.
Aethos 2 kirjaimellisesti katoaa kuljettajan alle ja välittää verrattoman suoran ja intuitiivisen ajokokemuksen. Suuremman rengasvälin, optimoitujen komponenttien ja optimoidun geometrian ansiosta entistä useampi ajaja kannattaa nyt tästä poikkeuksellisesta kokemuksesta.
Vuosikymmenten tutkimukset ja lukemattomat kehon geometria-tiedot ovat vaikuttaneet istuvuuteen, joka nykyään innostaa enemmän ajajia kuin koskaan ennen. Yli 100 000 yksilöllisen Body Geometry Fits -mittauksen perusteella Specialized on jatkojalostanut Aethos 2:n geometriaa ja ergonomiaa - entistä luonnollisemman ja tasapainoisemman ajokokemuksen saavuttamiseksi.
Olipa kyse sitten pitkistä nousuista vuoristossa tai nopeista, teknillisistä laskuista, uusi Aethos tarjoaa tarkan käsiteltävyyden, vakaat tarkastukset ja poikkeuksellisen mukavuuden - myös pitkillä pituuksilla. Se on monipuolisempi, luottamusta herättävämpi ja yksinkertaisesti entistä lähempänä ihanteellisen maantiepyörän täydellisyyttä.
Specialized Aethos 2:ta on uudistettu viimeistä yksityiskohtaa myöten, jotta se olisi entistäkin tasapainoisempi ja intuitiivisempi ajaa. 15 mm pidempi pino keventää käsiin, kaulaan ja hartioihin kohdistuvaa painetta - näin saat rennomman asennon pitkillä matkoilla.
Se, mikä vakuuttaa ylämäessä, loistaa myös alamäessä: 7 mm pidempi akseliväli antaa lisää vakautta suurissa nopeuksissa, kun taas 0,5° litteämpi emäputki varmistaa ketterän, tarkan ja lähes ennakoivan käsittelyn - aivan kuin Aethos osaisi lukea ajatuksia.
3 mm matalampi keskiö luo tilaa tilavammille maantiepyörän renkaille ja vahvistaa samalla tunnetta siitä, että olet liitossa pyörään ja tiehen. Tuloksena on ajo, jossa yhdistyvät täydellisesti keveys, tarkastus ja mukavuus.
Specialized Aethos 2 on monipuolisempi kuin koskaan - jopa 35 mm:n rengasväli avaa täysin uusia mahdollisuuksia. Enemmän mukavuutta, enemmän pitoa ja pehmeämpi ajotuntuma takaavat, että jokaisesta tiestä tulee elämys.
Specialized ei ole ainoastaan kehittänyt tähän mennessä parasta hiilikuitukerrosta, vaan myös miettinyt runkon jokaisen yksityiskohdan uudelleen. Yhtään grammaa ei ole jätetty koskematta. Specialized Science Club on viimeistellyt jokaisen elementin luodakseen maantiepyörän, joka vie tehokkuuden, keveyden ja suorituskyvyn uudelle tasolle.
<\/p>
Specialized stands for quality and that's not just a claim, it's a commitment. That's why Specialized gives you a lifetime warranty on ALL Specialized-branded frames & forks. Just register your product at Specialized within 90 days after purchase. To make this step easier, BIKE24 delivers all Specialized bikes with a QR code. Simply scan the QR code and go directly to the Specialized website, which has all the information you need about bicycle registration. For Specialized Turbo e-bikes & e-bike frames, the Mission Control app is required for registration.<\/p>
| Tuotenimi: | Specialized Runkosarja - AETHOS 2 - 2026 - satin nebula metallic |
| Valmistaja: | Specialized Bikes |
| Tuotenumero: | SBC737289 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Naiset |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä, Endurance |
| haarukka: | Aethos 2 FACT 10r Carbon |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| akseli vakio: | 12x100 mm (ER), 12x142 mm (TR) |
| renkaan enimmäisleveys: | 35mm |
| levyjarrun kiinnike: | Flatmount |
| SHIS: | integroitu (IS) |
| Satulatolpan Ø: | 27.2mm |
| vaihdettava vaihteenvaihtajan korvake: | Kyllä |
| korvakkeet: | perinteinen |
| sisältäen haarukan: | haarukan kera |
| satulatolppakiristin Ø: | 30 mm |
| keskiötyyppi: | BSA |
| keskiön kotelon leveys: | 68 mm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Violetti |
| Paino: | 1370g |
| valmistajan tuotekoodi: | 77226 |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Ohjausputken Ø - Ylä: | 1 1/4“ |
| Ohjausputken Ø - Ala: | 1 1/4“ |
| Tuotesarja: | Specialized - Aethos |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 196625210389, 196625210471, 196625211027, 196625210891, 196625211126, 196625211164 |
| Valmistajan sivu: | http://www.specialized.com |