Specialized Turbo Levo SL Alloy -pyörän avulla taitosi kohtaavat aiemmin tuntemattoman ratsastuslaadun. Se sopii kaikille, jotka kaipaavat mutkaisia polkuja ja haluavat parantaa taitojaan ja kuntoaan. Täydellisen käsiteltävyyden ja suorituskyvyn vertaansa vailla oleva yhdistelmä inspiroi sinua ja antaa sinulle voimaa valloittaa entistä enemmän polkuja.
Täydellistä pyörää ei voi tuntea. Siksi Specialized on poistanut joka gramman turhaa painoa, jotta Levo SL Alloy olisi mahdollisimman ohut. Se on vankka kestämään rasitusta, mutta samalla kevyt ja reagoiva. Tasapainoinen geometria ja hienosäädetty kinematiikka eivät jätä mitään toivomisen varaa.
Ohjaamo keskittää sinut pyörään ja optimoi veto- ja kaarreajon hallinnan. Matala alatukivarsi, litteä pääkulma ja matala haarukan offset takaavat vakauden ja antavat sinulle vapauden ajaa mutkissa täydellä vauhdilla. Ohjauspään kulmaa voidaan säätää yksilöllisesti. 29-tuumainen etupyörä takaa vakauden ja turvallisen käsittelyn hektisessä maastossa, kun taas 27,5-tuumainen takapyörä mahdollistaa huippunopean käsittelyn.
Saumattomasti integroitu voimansiirtojärjestelmä tarjoaa vertaansa vailla olevaa suorituskykyä vääntömomentin, toimintasäteen, ajettavuuden ja tehon suhteen. Se on näkymätön käsi, jonka avulla voit tehdä enemmän, ajaa pidemmälle ja pitää enemmän hauskaa. Specialized SL 1.2 -moottori on kuiskaavan hiljainen, vertaansa vailla tasainen ja tarjoaa 43 % enemmän vääntöä (50 Nm) ja 33 % enemmän tehoa (320 wattia) kuin edeltäjänsä. Edistyksellinen ja intuitiivinen ohjausyksikkö yhdistää pyörän, Specialized-sovelluksen ja kuljettajan näkyvällä näytöllä. MicroTune mahdollistaa tehon hienosäädön reaaliaikaisesti kantaman ja suorituskyvyn optimoimiseksi.
<\/p>
Specialized stands for quality and that's not just a claim, it's a commitment. That's why Specialized gives you a lifetime warranty on ALL Specialized-branded frames & forks. Just register your product at Specialized within 90 days after purchase. To make this step easier, BIKE24 delivers all Specialized bikes with a QR code. Simply scan the QR code and go directly to the Specialized website, which has all the information you need about bicycle registration. For Specialized Turbo e-bikes & e-bike frames, the Mission Control app is required for registration.<\/p>
| Tuotenimi: | Specialized TURBO LEVO SL COMP ALLOY - Electric Mountain Bike - 2025 - cool grey / ashen grey / dune white |
| Valmistaja: | Specialized Bikes |
| Tuotenumero: | SBC698106 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | Sähköpyörä, MTB, All-Mountain |
| keskiöt: | Specialized |
| pinnat: | DT Swiss Industry |
| vanteet: | Specialized AL | Tubeless Ready |
| ketju: | SRAM GX Eagle |
| rataspakka: | SRAM XG-1275 |
| vaihtaja: | SRAM GX Eagle |
| takavaihteenvaihtaja: | SRAM X01 Eagle |
| etuhammasratassuhde: | 32 |
| kampisarja: | SRAM S1000 |
| jarrut: | SRAM Maven Bronze | 200/200mm |
| satulatolppamalli: | X-Fusion Manic |
| satula: | Bridge Comp |
| ohjaustanko: | Specialized 6000 AL | 6° Upsweep | 8° Backsweep |
| ohjainkannatin: | Trail | 35mm |
| haarukka: | FOX FLOAT 36 Rhythm | GRIP |
| runko: | Levo SL M5 AL |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | SRAM |
| välityssuhde: | 10-52 |
| Akun kapasiteetti: | 320Wh |
| vaihteen käyttö: | Ketju - mekaaninen |
| Sähköpyörän akku: | Specialized SL1-320 |
| käyttökoneiston valmistaja: | Specialized |
| Moottori: | Keskimoottori, Kevyt avustus |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 27,5" / 650B (584mm), 29" (622mm) |
| gripit: | Specialized Trail |
| iskunvaimennin: | FOX FLOAT Performance | Specialized GENIE |
| satulatolppa: | Dropper-tolppa |
| Takakolmio: | Jousitettu |
| haarukan joustovara: | 150 mm |
| renkaat: | Butcher - 29x2.30" / Eliminator - 27.5x2.30" |
| rungon joustovara: | 150mm |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2025 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Harmaa |
| haarukan rakenne: | Perinteinen joustohaarukka |
| Paino: | 20260g |
| valmistajan tuotekoodi: | 96825-51 |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Punnittu versio: | S4 |
| Näyttö / ohjausyksikkö: | Specialized MasterMind TCU |
| Käyttökoneistomalli: | Specialized SL 1.2 |
| Vääntömomentti: | 50Nm |
| Tuotesarja: | Specialized - Levo SL |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 12 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 196625148439, 196625149108, 196625148767, 196625149016, 196625148835, 196625148316 |
| Valmistajan sivu: | http://www.specialized.com |