Specialized Turbo Tero e-pyörän kanssa tarvitset isomman kartan! Kysytkö itseltäsi usein kysymyksen: "Pääsenkö sinne pyörälläni? Silloin Turbo Tero 5.0 EQ on vastaus. Matkatavaratelineellä, lokasuojilla, valoilla ja parannetuilla komponenteilla varustettu Turbo Tero 5.0 nostaa tehosi, itseluottamuksesi ja joustavuutesi uudelle tasolle. Specialized Turbo Tero 5.0 EQ:lla voit mennä minne tahansa.
Specialized Turbo Tero 5.0 EQ on varustettu Full Power 2.2 -moottorilla ja integroidulla 710 Wh akulla. Full Power -järjestelmä tunnistaa, kuinka kovaa poljet, ja lisää tehoasi varovasti - vertaansa vailla oleva ajokokemus missä tahansa ajatkin, ilman hikoilua.
Sekä ajoasento että käsittely on optimoitu antamaan kuljettajalle juuri sitä, mitä hän tarvitsee: mukavuutta, turvallisuutta ja hallintaa. Hydraulisten levyjarrujen ansiosta nopeutesi on aina hallinnassa, ja suuremmat renkaat tarjoavat enemmän pitoa mutkissa ja jarrutettaessa missä tahansa maastossa, joten pysyt aina hallinnassa. Kokonaisuuden viimeistelee varkaudenestolaite.
Maastopyörän DNA vie sinut kaikkialle. Tero 5.0 EQ:n komponentit on suunniteltu optimaaliseen hallintaan ja turvallisuuteen. Aggressiiviset mutta pehmeästi kulkevat 29" pyörät, joissa on 2,30" leveät Ground Control -renkaat, tarjoavat riittävän pidon kaikissa tilanteissa, ja levyjarrut takaavat tehokkaan hidastuvuuden. Jousitettu haarukka, jossa on 110 mm:n liikerata, vaimentaa kuoppia polulla, ja pudotettava istuinpylväs tarjoaa turvallisuutta teknisillä maasto-osuuksilla, kun meno muuttuu vaikeaksi.
<\/p>
Specialized stands for quality and that's not just a claim, it's a commitment. That's why Specialized gives you a lifetime warranty on ALL Specialized-branded frames & forks. Just register your product at Specialized within 90 days after purchase. To make this step easier, BIKE24 delivers all Specialized bikes with a QR code. Simply scan the QR code and go directly to the Specialized website, which has all the information you need about bicycle registration. For Specialized Turbo e-bikes & e-bike frames, the Mission Control app is required for registration.<\/p>
| Tuotenimi: | Specialized TURBO TERO 5.0 EQ - Sähkömaastopyörä - 2025 - red onyx / smoke |
| Valmistaja: | Specialized Bikes |
| Tuotenumero: | SBC714120 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | Vaellus, Sähköpyörä, Kaupunki |
| keskiöt: | Specialized |
| pinnat: | DT Swiss Industry |
| vanteet: | Stout XC | 25-622 |
| ketju: | SRAM GX Eagle |
| rataspakka: | SRAM NX Eagle |
| vaihtaja: | SRAM GX Eagle |
| takavaihteenvaihtaja: | SRAM GX Eagle |
| etuhammasratassuhde: | 40 |
| kampisarja: | AL | 170mm |
| jarrut: | SRAM DB8 Stealth |
| satulatolppamalli: | JD Dropper | S: 100mm | M-XL: 120mm |
| satula: | Bridge Sport |
| ohjaustanko: | Specialized Trail | 6061 AL | 8° Backsweep | 6° Upsweep | 27mm Rise |
| ohjainkannatin: | Specialized Stealth | AL | 14° |
| haarukka: | Rockshox Recon Silver RL |
| runko: | Specialized E5 Premium AL |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | SRAM |
| välityssuhde: | 11-50 |
| Akun kapasiteetti: | 710Wh |
| vaihteen käyttö: | Ketju - mekaaninen |
| Sähköpyörän akku: | Specialized U2-710 |
| käyttökoneiston valmistaja: | Specialized |
| Moottori: | Keskimoottori |
| pyörän lisävarusteet: | valaistusjärjestelmän kera, lokasuojan kera, Tavaratelineellinen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 29" (622mm) |
| pyörän erikoisvarusteet: | Garmin Radar | Turbo System Lock |
| pyörän valot: | LEZYNE Power StVZO E500+ / Spanninga LED Glow |
| gripit: | Ergon GA30-S |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| haarukan joustovara: | 110 mm |
| polkimet: | Specialized Body Geometry Fitness |
| renkaat: | Ground Control | 2Bliss Ready | 29x2.35" |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2025 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| haarukan rakenne: | Perinteinen joustohaarukka |
| Paino: | 25550g |
| valmistajan tuotekoodi: | 95125-41 |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Punnittu versio: | M |
| Näyttö / ohjausyksikkö: | MasterMind TCD |
| Käyttökoneistomalli: | Specialized 2.2 |
| Vääntömomentti: | 90Nm |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 12 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 196625195693, 196625195754, 196625195877, 196625195846 |
| Valmistajan sivu: | http://www.specialized.com |