Valloita kovimmat polut Specialized Turbo Kenevo SL 2:lla. E-Enduro ylittää palkitun edeltäjänsä ajo-ominaisuudet ja tarjoaa vertaansa vailla olevan poljinavun, luokkansa johtavan tehokkuuden ja superkevyen painon uuden Turbo SL 1.2 -moottorin ansiosta.
SL 1.2 -järjestelmää pidetään maailman tehokkaimpana sähköpyöräjärjestelmänä, ja se tarjoaa erinomaisen toimintasäteen ja painon suhteen. Se tuottaa 33 % enemmän tehoa (320 wattia) kuin edeltäjänsä ja tarjoaa uskomattoman ajokokemuksen suuren vääntömomenttinsa ansiosta. Tehostaan huolimatta SL 1.2 on myös yksi maailman hiljaisimmista sähköpyöräjärjestelmistä.
Kenevo SL 2:n 170 mm:n matka on viritetty pitämään sinut rauhallisena sekä pienissä kuhmuissa että isoissa iskuissa ja tarjoamaan samalla hämmästyttävän poljinkäyttäytymisen ja tehokkaan voimansiirron. Runsas ohjaamo keskittää sinut 29" pyörien päälle ja antaa sinulle täyden hallinnan muutenkin kuin mutkissa. Voit luottaa siihen, että tämä pyörä pysyy rauhallisena ja vakaana enduro-radoilla.
MasterMind TCU on informaatiokeskuksesi, jossa on mukautettavat näkymät. Se näyttää akun tarkan tilan lisäksi myös erilaisia tärkeitä arvoja. Se tarjoaa myös MicroTune-toiminnon, jonka avulla voit säätää tukitilojen tehoa 10 %:n askelin ohjaustangon kaukosäätimellä. Näin saat tarvitsemasi tuen, jotta voit nauttia haluamastasi ajokokemuksesta.
<\/p>
Specialized stands for quality and that's not just a claim, it's a commitment. That's why Specialized gives you a lifetime warranty on ALL Specialized-branded frames & forks. Just register your product at Specialized within 90 days after purchase. To make this step easier, BIKE24 delivers all Specialized bikes with a QR code. Simply scan the QR code and go directly to the Specialized website, which has all the information you need about bicycle registration. For Specialized Turbo e-bikes & e-bike frames, the Mission Control app is required for registration.<\/p>
| Tuotenimi: | Specialized TURBO KENEVO SL 2 COMP - 29" Electric Carbon Mountain Bike - 2025 - burnt gold metallic / black liquid metal |
| Valmistaja: | Specialized Bikes |
| Tuotenumero: | SBC698108 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Sähköpyörä, MTB, Enduro |
| keskiöt: | Specialized |
| pinnat: | DT Swiss Industry |
| vanteet: | Specialized AL | Tubeless Ready | 30-622 |
| ketju: | SRAM GX Eagle Transmission |
| rataspakka: | SRAM XS-1270 Transmission |
| vaihtaja: | SRAM AXS POD |
| takavaihteenvaihtaja: | SRAM S1000 Eagle Transmission |
| etuhammasratassuhde: | 32 |
| kampisarja: | SRAM |
| jarrut: | SRAM Maven Bronze | 220/200mm |
| satulatolppamalli: | X-Fusion Manic |
| satula: | Bridge Comp |
| ohjaustanko: | Specialized | 6061 AL | 6° Upsweep | 8° Backsweep | 30mm Rise | 800mm |
| ohjainkannatin: | Trail | 35mm |
| haarukka: | RockShox Zeb Select |
| runko: | FACT 11m Carbon |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | SRAM |
| välityssuhde: | 10-52 |
| Akun kapasiteetti: | 320Wh |
| vaihteen käyttö: | Ketju - sähköinen |
| Sähköpyörän akku: | Specialized SL1-320 |
| käyttökoneiston valmistaja: | Specialized |
| Moottori: | Keskimoottori, Kevyt avustus |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 29" (622mm) |
| gripit: | Specialized Trail |
| iskunvaimennin: | Rockshox SuperDeluxe Select |
| satulatolppa: | Dropper-tolppa |
| Takakolmio: | Jousitettu |
| haarukan joustovara: | 170 mm |
| renkaat: | Butcher | GRID GRAVITY | GRIPTON® T9 | 2Bliss Ready | 29x2.30" |
| rungon joustovara: | 170mm |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2025 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Ruskea |
| haarukan rakenne: | Perinteinen joustohaarukka |
| valmistajan tuotekoodi: | 98025-50 |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Näyttö / ohjausyksikkö: | Specialized MasterMind TCU |
| Käyttökoneistomalli: | Specialized SL 1.2 |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 12 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 196625148729, 196625148712, 196625148576, 196625148897 |
| Valmistajan sivu: | http://www.specialized.com |