SPONSERin Protein 36 on maukas proteiini-hiilihydraattipatukka, jossa on 36 % proteiinia. Se sisältää vain vähän sokeria, mutta runsaasti ravintokuitua. Protein 36 ei ole vain ihanteellinen kumppani ennen urheilua ja sen jälkeen "palautumiseen", vaan se sopii myös ravinteikkaaksi välipalaksi jokapäiväisessä elämässä. Vehnäproteiinihydrolysaatti, maitoproteiini ja soijaproteiini auttavat myös rakentamaan ja ylläpitämään lihasmassaa. Sokerin ja makeutusaineiden kanssa.
SPONSER Protein 36 -patukan edut
Soveltaminen: Urheilun aikana lihasten rakentamiseen ja ylläpitämiseen, mutta myös arkielämässä silloin, kun siltä tuntuu.
Tuote tulisi nauttia osana monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota ja terveellisiä elämäntapoja. Säilytä viileässä ja kuivassa paikassa.
| Tuotenimi: | SPONSER Protein 36 Bar - 25x50g |
| Valmistaja: | SPONSER |
| Tuotenumero: | SOR180948 |
| Orgaaninen: | No |
| toiminta: | Ravitsemus |
| Ruoan ominaisuudet : | Hiilihydraatit, Proteiini |
| Ruokavalion tyyppi: | Vegetaarinen |
| maku: | Makea |
| jälkeen/aikana/ennen: | Aikana |
| Elintarviketyyppi: | Patukka |
| sisältö: | 1250g |
| Vuosimalli: | 2024 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Paino: | 50g |