Proteiinipatukka urheilijoille, jossa on kuitua ja makeutusainetta.
Oikea ravitsemus on tärkeää terveyden ja urheilusuorituksen kannalta. Proteiini on ratkaisevan tärkeää lihasten ylläpidon ja kasvun tukemiseksi. Riittävä kuitupitoisuus on puolestaan tärkeä osa tasapainoista ja monipuolista ruokavaliota. Powerbar® Protein Plus Fibre tarjoaa sinulle 11 g laadukasta proteiinia, mutta myös 7 g kuitua, mikä on 23 % suositellusta vähimmäismäärästä*. Vain 1,2 g sokeria per patukka ja sen herkullinen maku sopivat erinomaisesti pieneksi proteiinipitoiseksi välipalaksi aterioiden välissä tai liikunnan jälkeen.
Aikuisten tulisi Saksan ravitsemusyhdistyksen (DGE) nykyisten ohjeiden mukaan nauttia vähintään 30 g kuitua päivässä.
1 patukka päivässä. Saattaa vaikuttaa laksatiivisesti, jos sitä nautitaan liikaa.
Monipuolisen ja tasapainoisen ruokavalion ja terveellisten elämäntapojen lisäksi. Säilytä kuivassa paikassa. Suojattava kuumuudelta.
| Tuotenimi: | Powerbar Protein Plus Fibre - Proteiinipatukka - 4x35g |
| Valmistaja: | Powerbar |
| Tuotenumero: | POW513416 |
| Orgaaninen: | No |
| toiminta: | Ravitsemus |
| Ruoan ominaisuudet : | Proteiini |
| Ruokavalion tyyppi: | Vegetaarinen, Ei sisällä palmuöljyä |
| maku: | Makea |
| jälkeen/aikana/ennen: | Jälkeen |
| Elintarviketyyppi: | Patukka |
| sisältö: | 140g |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Paino: | 35g |
| Valmistajan sivu: | http://www.powerbar.de |
| Ainesosat: | White chocolate with sweetener (18%) [sweetener (maltitol), cocoa butter, whole milk powder, emulsifier (lecithins)], calcium caseinate (milk), oligofructose syrup, humectant (glycerin), soluble fiber (resistant maltodextrin), sweetener whey protein isolate (milk), milk protein, hydrolyzed whey protein (milk), inulin, freeze-dried raspberries (2%), canola oil, natural flavors, emulsifier (lecithins (soy)).
|
||||||||||||||||||||||||||||||
| Ravitsemustiedot |
|
| Ainesosat: | Milk protein (calcium caseinate, whey protein isolate), filler (polydextrose), humectant (sorbitol, glycerine), milk chocolate with sweetener (18%) [sweetener (maltitol), cocoa butter, whole milk powder, cocoa mass, butterfat, emulsifier (soya lecithin), natural flavoring], low-fat cocoa powder (5%), soya protein, rapeseed oil, flavoring, emulsifier (soya lecithin). May contain: hazelnuts, almonds, cashew nuts, gluten, eggs. |
||||||||||||||||||||||||||||||
| Ravitsemustiedot |
|
| Ainesosat: | Milk protein (calcium caseinate, whey protein isolate), filler (polydextrose), humectant (sorbitol, glycerine), milk chocolate with sweetener (18%) [sweetener (maltitol), Cocoa butter, whole milk powder, cocoa mass, clarified butter, emulsifier (soya lecithin), natural flavoring], skimmed milk powder, rapeseed oil, soya protein, flavoring, emulsifier (soya lecithin). May contain: hazelnuts, almonds, cashew nuts, gluten, eggs. |
||||||||||||||||||||||||||||||
| Ravitsemustiedot |
|
| Ainesosat: | Milk protein (calcium caseinate, whey protein isolate), humectant (sorbitol, glycerine), filler (polydextrose), milk chocolate couverture with sweetener (18%) [sweetener (maltitol), cocoa butter, whole milk powder, cocoa mass, Emulsifier (soya lecithins), flavor], soya protein, milk caramel powder (sugar, skimmed milk powder), rapeseed oil, flavorings, coffee paste [vegetable oils (soya, palm), roasted ground coffee (0.3%), palm fat (partially hydrogenated)], emulsifier (soya lecithins).
May contain: peanuts, hazelnuts, almonds, gluten. |
||||||||||||||||||||||||||||||
| Ravitsemustiedot |
|