Jauhe hypotonista juomaa varten, jossa on kivennäisaineita ja 9 vitamiinia.
Sisältää Giro D`Italia 2018 Limited Edition -vesipullon.
HydraFit on eksklusiivinen mineraalisuolojen, maltodekstriinin ja vitamiinien sekoitus, joka on kehitetty hypotoniseksi elektrolyyttijuomaksi. (Osmolaarisuus 190 mOsm/l). HydraFit on ihanteellinen ratkaisu korvaamaan neste- ja suolahäviöt, jotka johtuvat voimakkaasta hikoilusta intensiivisen harjoittelun aikana. Magnesium ja kalium auttavat ylläpitämään lihasten toimintaa ja vähentämään väsymystä. Makeutusaineen kanssa.
Ennen harjoittelua ja harjoittelun aikana. Liuota 1 annos (20 g, vastaa 2 ruokalusikallista) 500 ml:aan vettä. Ota 50-100 ml säännöllisin väliajoin noin 15-20 minuutin välein. Ota enintään 3 annosta päivässä (60 g).
Tuote tulisi ottaa osana monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota ja terveellisiä elämäntapoja. Päivittäistä 60 g:n (3 annosta) saantia ei saa ylittää. Pidä poissa pienten lasten ulottuvilta. Säilytä viileässä ja kuivassa paikassa. Hävitä ympäristöystävällisesti käytön jälkeen.
Toimituksen sisältö: 1 400 g:n purkki + ilmainen Giro D'Italia 2018 -juomapullo 500 ml.
| Tuotenimi: | NAMEDSPORT HydraFit Juomajauhe 400g + pullo 550ml |
| Valmistaja: | NAMEDSPORT |
| Tuotenumero: | NMS406022 |
| Orgaaninen: | No |
| toiminta: | Ravitsemus |
| Ruoan ominaisuudet : | Hiilihydraatit, Vitamiinit / kivennäisaineet, Magnesium |
| Ruokavalion tyyppi: | Vegaaninen, Vegetaarinen, Laktoositon, Gluteeniton, Ei sisällä pähkinää, Ei sisällä palmuöljyä, Soijaton |
| maku: | Makea |
| jälkeen/aikana/ennen: | Ennen, Aikana |
| tulokset käyttövalmiissa: | 10000ml |
| Ruokaversio: | Jauhe/Rakeet |
| toonisuus: | Hypotoninen |
| sisältö: | 400g |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Tarjoukset: | Sarjat / Maistelutarjoukset |
| GTIN: | 8058268960446, 8058268962334 |
| Ainesosat: | Dextrose, maltodextrins 25%, acidifier: citric acid; trisodium citrate, flavor: red orange, tri-magnesium citrate 1.56%, dibasic calcium phosphate, sodium chloride, female potassium phosphate 1.08%, anti-caking agent: silicon dioxide; vitamin C (L-ascorbic acid), sweetener: Sucralose; niacin (nicotinamide), pantothenic acid (D- calcium panthotenate) ,vitamin B6 (pyridoxine hydrochloride), riboflavin, thiamine (thiamine hydrochloride), folic acid(pteroylmonoglutamic acid) biotin, vitamin B12 (cyanocobalamin). |
| Ravitsemustiedot | Nutritional facts per 100 g |