Huomautus: Kuvassa on vain esimerkillinen koostumus.
Ravintolisä: hiilihydraattigeeli urheilun aikana käytettäväksi.
GU Energy Gel sisältää runsaasti energiaa sisältäviä kaloreita kannettavassa pakkauksessa, joka täyttää energiantarpeen minkä tahansa keston tai aktiviteetin aikana. 100 kalorin pakkaus sisältää hiilihydraatteja (maltodekstriiniä ja fruktoosia), jotka käyttävät ei-kilpailevia reittejä maksimoidakseen hiilihydraattien imeytymisen ja hyväksikäytön ja vähentääkseen samalla vatsavaivoja. Pääelektrolyytti (natrium) tukee nesteytystä ylläpitämällä vesitasapainoa. Haaraketjuiset aminohapot (L-leusiini, L-valiini ja L-isoleusiini) voivat myös vähentää henkistä väsymystä ja minimoida lihasvaurioita.
GU Energy Gels on suunniteltu kestävyysurheiluun, mutta niitä voi käyttää aina, kun tarvitset energiaa harjoitteluun, harjoittelutyypistä riippumatta. GU suosittelee, että otat energiageelin 5 minuuttia ennen harjoitusta ja 45 minuutin välein harjoituksen aikana. Lisäksi tulisi nauttia 750-1000 ml nestettä tunnissa. Ravintolisät eivät korvaa monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota. Suositeltua vuorokausiannosta ei saa ylittää. Tuote on säilytettävä pienten lasten ulottumattomissa. Säilytä viileässä ja kuivassa paikassa.
| Tuotenimi: | GU Original Energy Gel - Hiilihydraattigeeli - Sekoituspakkaus - 24x32g |
| Valmistaja: | GU |
| Tuotenumero: | GUE293759 |
| Orgaaninen: | No |
| toiminta: | Ravitsemus |
| Ruoan ominaisuudet : | Hiilihydraatit, Kofeiini / guarana, Vitamiinit / kivennäisaineet, Aminohapot |
| Ruokavalion tyyppi: | Vegaaninen, Vegetaarinen, Laktoositon, Gluteeniton, Ei sisällä pähkinää, Ei sisällä palmuöljyä, Soijaton |
| maku: | Makea, Suolainen/mausteinen, Neutraali/luonnollinen |
| jälkeen/aikana/ennen: | Ennen, Aikana |
| Elintarviketyyppi: | Energiageeli |
| sisältö: | 768g |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Paino: | 32g |
| Tarjoukset: | Sarjat / Maistelutarjoukset |
| GTIN: | 3076949522139 |