Specialized Enduro Compia on vaikea voittaa hinnaltaan. Saat saman täyshiilirunkoisen rungon kuin Enduro Expertissä ja Elitessä, joka on varustettu huipputehokkailla komponenteilla, kuten 4-mäntäisillä levyjarruilla, laajalla 12-vaihteisella voimansiirrolla ja luotettavalla jousituksella.
Specialized Enduro ja Demo voisivat selvästi olla sisaruksia - tämä johtuu ilmeisesti siitä, että niillä on paljon yhteistä downhill-dna:ta. Takaapäin suuntautuneempi pyörän nostokäyrä vähentää nopeuden menetystä isoilla esteillä. Matala, eteenpäin suunnattu iskunvaimennin varmistaa, että pyörä pysyy paikallaan ja tuntuu turvalliselta myös suurissa nopeuksissa. Alustan tasapainoinen jäykkyys auttaa myös luomaan tarkan ohjauskäyttäytymisen ja suuntavakavuuden. Kun kaikki tämä lasketaan yhteen, saat pyörän, joka pysyy aina hallinnassa myös jyrkimmillä ja kivisimmillä poluilla.
Kun aloitat polkemisen, Enduro kiihtyy paljon nopeammin kuin alamäkipyörältä voisi odottaa. Miksi näin on? Ensinnäkin Specialized on lisännyt anti-squat-arvoa, jotta jousitus kestää paremmin voimansiirron vaikutuksia. Toiseksi ketjupilarin kulma ja iskunvaimentimen yläosassa oleva linkki on suunnattu uudelleen tehokkuuden lisäämiseksi. Lopputulos? Vähemmän keikkumista, enemmän nopeutta.
Nopeus ja istuvuus eivät sulje toisiaan pois, minkä vuoksi Enduron progressiivinen geometria toimii täydellisesti sekä alamäessä että ylämäessä. Istuinputken pituuksien ja pinon ero eri runkokokojen välillä ei ole tässä suuri, joten voit nyt itse asiassa valita minkä tahansa runkokoon, joka sopii sekä vartalosi kokoon että ajotyyliisi. Kun pääputken kulma on löysempi, ulottuma pidempi ja istuinputki jyrkempi kaikissa kokoluokissa, saat nopeamman ja suorituskykyisemmän pyörän - koosta riippumatta.
<\/p>
Specialized stands for quality and that's not just a claim, it's a commitment. That's why Specialized gives you a lifetime warranty on ALL Specialized-branded frames & forks. Just register your product at Specialized within 90 days after purchase. To make this step easier, BIKE24 delivers all Specialized bikes with a QR code. Simply scan the QR code and go directly to the Specialized website, which has all the information you need about bicycle registration. For Specialized Turbo e-bikes & e-bike frames, the Mission Control app is required for registration.<\/p>
| Tuotenimi: | Specialized ENDURO COMP - 29" Carbon Mountain Bike - 2025 - gloss gunmetal / white mountains |
| Valmistaja: | Specialized Bikes |
| Tuotenumero: | SBC698128 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB, Enduro |
| keskiöt: | Specialized |
| pinnat: | DT Swiss Industry |
| vanteet: | Specialized AL | Tubeless Ready | 30-622 |
| ketju: | Shimano SLX M7100 |
| rataspakka: | Shimano SLX CS-M7100 |
| vaihtaja: | Shimano SLX M7100 |
| takavaihteenvaihtaja: | Shimano SLX M7100 |
| keskiölaakerit: | Shimano BB-MT801 |
| etuhammasratassuhde: | 30 |
| kampisarja: | Shimano SLX M7120 |
| jarrut: | TRP Trail EVO | 220/203mm |
| satulatolppamalli: | X-Fusion Manic |
| satula: | Bridge Comp |
| ohjaustanko: | Specialized | 6061 AL | 6° Upsweep | 8° Backsweep | 30mm Rise |
| ohjainkannatin: | Trail | 35mm |
| haarukka: | RockShox Zeb Select | Charger RC |
| runko: | FACT 11m Carbon | Enduro Race Geo |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Shimano |
| välityssuhde: | 10-51 |
| vaihteen käyttö: | Ketju - mekaaninen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 29" (622mm) |
| gripit: | Specialized Trail |
| iskunvaimennin: | RockShox Vivid Select Plus |
| satulatolppa: | Dropper-tolppa |
| Takakolmio: | Jousitettu |
| haarukan joustovara: | 170 mm |
| renkaat: | Butcher | GRID | GRIPTON® T9 | 2Bliss Ready | 29x2.30" |
| rungon joustovara: | 170mm |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2025 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Ruskea |
| haarukan rakenne: | Perinteinen joustohaarukka |
| Paino: | 16210g |
| valmistajan tuotekoodi: | 93625-5002 |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 12 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 196625031298, 196625030543, 196625031229, 196625030185 |
| Valmistajan sivu: | http://www.specialized.com |