Pitkät kilpailut ja säännöllinen harjoittelu vaativat säännöllistä ravitsemusta. Mutta saman ravintolisän toistuva käyttö vähentää sen houkuttelevuutta, vaikka maku olisi neutraali. Tämä yksitoikkoisuus voi heikentää motivaatiota ja vähentää hiilihydraattien saantia, mikä voi johtaa energiavajeeseen ja suorituskyvyn heikkenemiseen. Makuuupumus voi rajoittaa urheilijan ravitsemusstrategiaa ja heikentää suorituskykyä. MAURTEN kuunteli urheilijoiden palautetta, tunnisti tilanteet, joissa makuupumus voi muodostua esteeksi, ja kehitti urheilijakeskeisen ratkaisun.
MAURTEN Additions – ratkaisu, jonka maistat.
Tämä tuote tulee käyttää osana monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota sekä terveellisten elämäntapojen yhteydessä. Säilytä viileässä ja kuivassa paikassa.
| Tuotenimi: | MAURTEN Addition - Aromilisä Drink Mix - 6x2g |
| Valmistaja: | Maurten |
| Tuotenumero: | MAU768857 |
| Orgaaninen: | No |
| toiminta: | Ravitsemus |
| Ruokavalion tyyppi: | Vegaaninen, Vegetaarinen, Laktoositon, Gluteeniton, Ei sisällä pähkinää, Ei sisällä palmuöljyä, Soijaton |
| maku: | Makea |
| Ruokaversio: | Jauhe/Rakeet |
| sisältö: | 12g |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Paino: | 12g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 7350008412644, 7350008412637, 7350008412651, 7350008412668 |
| Ainesosat: | Maltodextrin, Flavoring. |
| Ravitsemustiedot | The nutritional informations refer to 100 g / serving of 2 g |
| Ainesosat: | Maltodextrin, Flavoring. |
| Ravitsemustiedot | The nutritional informations refer to 100 g / serving of 2 g |
| Ainesosat: | Maltodextrin, Flavoring. |
| Ravitsemustiedot | The nutritional informations refer to 100 g / serving of 2 g |
| Ainesosat: | Maltodextrin, Flavoring. |
| Ravitsemustiedot | The nutritional informations refer to 100 g / serving of 2 g |