Yleensä reppujen kanssa joudutaan tekemään kompromisseja: joko valitaan hyvä ilmanvaihto tai maksimaalinen vakaus. Wizard 24+4 litran retkeilyreppu ratkaisee tämän ongelman innovatiivisella Aeroflex-Control-järjestelmällä. Repun etäisyyttä selkään voi säätää retken aikana helposti ja portaattomasti. Näin selkä pysyy hyvin tuuletettuna nousussa, kun taas laskeutumisessa tai vaativissa kohdissa kuorma istuu lähellä selkää ja pysyy hallitusti paikallaan.
Tämä joustavuus laajentaa reppua käyttöalueen päivittäisistä seikkailuista pyöräretkiin ja via ferrata-reitteihin. Selkäosan pituus voidaan lisäksi säätää yksilöllisesti oman vartalonkokon mukaan. Säilytystila on yhtä joustava: integroitu vetoketjullinen tilanlaajennus ja etutaskun järjestelijä tarjoavat maksimaalisen joustavuuden ja järjestyksen.
Kaksi sivussa olevaa verkkotaskua, kompressiohihnat, sauvateline ja valmistelu juomajärjestelmälle täydentävät Wizard-vaellusrinkan varustusta. Kestävä ulkomateriaali on käsitelty Eco Finish -käsittelyllä, joka hylkii vettä ja likaa. VAUDE on luopunut fluorihiilivedyistä, niin kutsutuista PFAS- tai PFC-kemikaaleista, joiden epäillään olevan terveydelle haitallisia.
Pehmustettu, täysikokoinen lantiovyö takaa optimaalisen kuormituksen jakautumisen, ja integroitu vetoketjutasku tarjoaa riittävästi tilaa myös suuremmille älypuhelimille. Mukana sadesuoja.
VAUDE Green Shape -merkki takaa ympäristöystävällisen, toimivan tuotteen, joka on valmistettu ekologisista materiaaleista.
| Tuotenimi: | Vaude Wizard 24+4 Reppu - purple ash |
| Valmistaja: | Vaude |
| Tuotenumero: | VAU745115 |
| sukupuoli: | Unisex |
| toiminta: | Retkeily, Patikointi |
| mitat (p/l/k): | 310/300/520mm |
| Määrä: | 28l |
| tekstiilikangas: | Synteettinen materiaali, Kierrätetyt kankaat |
| Pääsy päälokeroon: | Yläosa |
| Päälokeron sulkeminen: | Vetoketju |
| selän pituus: | 43-59cm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Kevät/Kesä |
| Väri: | Violetti |
| Paino: | 1270g |
| Kestävä kehitys: | Vihreä muoto, Vihreä nappi |
| Laukku - Tyyli: | Reppu |
| Laukku - Tarkoitus ja ominaisuudet: | Mukana sadesuoja, Yhteensopiva nesteytysjärjestelmän kanssa |
| Tuotesarja: | Vaude - Wizard |
| GTIN: | 4067729121849 |