Geelin koostumus on kehitetty uusimpien tieteellisten tutkimustulosten perusteella: tuoreimmat tutkimukset osoittavat, että keho sietää glukoosin ja fruktoosin suhdetta 1:0,8, mikä helpottaa huomattavasti jopa 120 g:n hiilihydraattien kulutusta tunnissa. Tämä ei ole mikään alan salaisuus – missä siis on ero
Ota yksi Fast Energy Gel -geeli tunnissa rasituksen aikana.
Pastöroitu. Monipuolinen ja tasapainoinen ruokavalio sekä terveelliset elämäntavat ovat tärkeitä. Säilytä viileässä ja kuivassa paikassa.
| Tuotenimi: | WINFORCE Fast Energy - Carbohydrate Gel - 60g |
| Valmistaja: | WINFORCE |
| Tuotenumero: | WNF739946 |
| Orgaaninen: | Ei |
| toiminta: | Ravitsemus |
| Ruoan ominaisuudet : | Hiilihydraatit |
| Ruokavalion tyyppi: | Vegaaninen, Vegetaarinen, Laktoositon, Gluteeniton, Ei sisällä pähkinää, Ei sisällä palmuöljyä, Soijaton |
| maku: | Makea |
| jälkeen/aikana/ennen: | Aikana |
| Elintarviketyyppi: | Energiageeli |
| sisältö: | 60g |
| Vuosimalli: | 2025 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Paino: | 60g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 7640143112531, 7640143115440, 7640143115501 |
| Valmistajan sivu: | www.winforce.com |
| Ainesosat: | Mango puree 35%, maltodextrin, fructose, mango juice powder 5% (maltodextrin, mango juice), preservative: potassium sorbate. |
| Ravitsemustiedot | The nutritional informations refer to 100 g: |