Baccara RX -vanteet ovat uusimman sukupolven DUKE All Road hiilikuitu, kevyempi ja vakaampi nopeaan ajamiseen, täydellinen vapaa-ajan ja kilpailun ajamiseen, ne ovat UCI-hyväksyttyjä.
Ne soveltuvat sekä maantiepyörään että
Baccara RX27 -vanteessa hyödynnetään uusinta Duke SLR2 -valmistustekniikkaa, jossa yhdistyvät mukavuus, keveys ja lujuus: "MAGIC MIX":
Myöskään aerodynamiikkaa ei ole laiminlyöty: uudistettu profiili parantaa ilmanläpäisevyyttä ja vakautta kaikissa tuuliolosuhteissa, mikä on suorituskyvyn kannalta ratkaisevan tärkeää.
Vanteessa on edelleen koukut, jotka takaavat turvallisuuden renkaasta riippumatta.
Ainutlaatuinen VFP-kiiltopinta on naarmuuntumaton ja ympäristöystävällinen.
Epäsymmetrinen profiili tasaa jännitystä pintojen kahden puolen välillä, mikä tekee pyörästä kestävämmän ja vakaamman.
Koukkujen välinen 25 mm:n leveys antaa renkaalle suuremman tilavuuden, mikä parantaa mukavuutta ja pitoa suorituskyvystä tinkimättä.
DUKE, ammattilaispyöräilijöiden valinta: 14x vakuuttanut ammattilais- ja eliittitiimit.
| Tuotenimi: | DUKE Baccara RX 27 SLR2 Vanne - 28" | Carbon | Tubeless | Disc - 24 Reiät - UD satin |
| Valmistaja: | DUKE Racing Wheels |
| Tuotenumero: | DKE732311 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä, Allroad / Gravel |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| rengastyyppi: | Wire Bead -rengas, Taiteltava rengas, Tubeless Ready |
| ERD - vanteen toiminnallinen Ø: | 588mm |
| sovitusrenkaan mitat: | 28-61mm |
| pinnojen enimmäiskireys: | 1200N |
| silmukat: | ei mitään |
| vanteen leveys: | 31.5mm |
| sisäprofiilin leveys: | 25mm |
| vanneprofiilin korkeus: | 27mm |
| järjestelmän enimmäispaino: | 120kg |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 310g |
| Pinnareikien lukumäärä: | 24 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 3701517734897 |
| Valmistajan sivu: | http://www.duke-racingwheels.com/?lang=en |