Baccara RX -vanteet ovat DUKE All Road -hiilikuitujen uusin sukupolvi, kevyemmät ja vakaammat nopeaan ajoon, täydelliset vapaa-aikaan ja kilpailuun. Vanne on UCI-hyväksytty.
Ne soveltuvat sekä maantiepyörään että sorakäyttöön, erityisesti 25 mm:n sisäleveyden ansiosta, joka takaa hyvän monikäyttöisyyden.
Baccara RX 48 -vanteessa hyödynnetään uusinta Duke SLR2 -valmistustekniikkaa, jossa yhdistyvät mukavuus, keveys ja lujuus: "MAGIC MIX":
Myöskään aerodynamiikkaa ei ole laiminlyöty: uudistettu profiili parantaa ilmanläpäisevyyttä ja vakautta kaikissa tuuliolosuhteissa, mikä on suorituskyvyn kannalta ratkaisevan tärkeää. Vanteessa käytetään edelleen koukkuja, jotka takaavat turvallisuuden renkaasta riippumatta. Ainutlaatuinen VFP-kiiltopinta on naarmuuntumaton ja ympäristöystävällinen. Epäsymmetrinen profiili tasaa jännitystä pinnat kahden puolen välillä, mikä takaa pyörän paremman kestävyyden ja vakauden. Koukkujen välinen 25 mm:n leveys antaa renkaalle suuremman tilavuuden, mikä parantaa mukavuutta ja pitoa suorituskyvystä tinkimättä.
teknologia:
Suunnittelu on optimoitu maantie- ja sorapyöräilyn vaatimuksiin:
Aerodynaaminen optimointi CFD:n avulla (
Hallittu pystysuuntainen taipuminen ja palautuminen
Optimoitu sisäleveys
Maksimoi renkaan tilavuuden ja suorituskyvyn
Maalaamaton pintaprosessi
Epäsymmetrinen pyöräkuvio
| Tuotenimi: | DUKE Baccara RX 48 SLR2 Vanne - 28" | Carbon | Tubeless | Disc - 24 Reiät - UD satin |
| Valmistaja: | DUKE Racing Wheels |
| Tuotenumero: | DKE732320 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä, Allroad / Gravel |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| rengastyyppi: | Wire Bead -rengas, Taiteltava rengas, Tubeless Ready |
| ERD - vanteen toiminnallinen Ø: | 546mm |
| sovitusrenkaan mitat: | 28-61mm |
| pinnojen enimmäiskireys: | 1200N |
| silmukat: | ei mitään |
| vanteen leveys: | 33mm |
| sisäprofiilin leveys: | 25mm |
| vanneprofiilin korkeus: | 48mm |
| järjestelmän enimmäispaino: | 125kg |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 425g |
| Pinnareikien lukumäärä: | 24 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 3701517721781 |
| Valmistajan sivu: | http://www.duke-racingwheels.com/?lang=en |