Tästä syystä maltodekstriinin ja fruktoosin yhdistelmä mahdollistaa hiilihydraattien optimaalisen sulatuksen ja assimilaation tunnissa, mikä vähentää merkittävästi vatsavaivojen riskiä.
Nauti enintään 2 yksikköä 60 minuutin välein harjoittelun aikana n. 300 ml:n veden kanssa.
Ravintolisät eivät korvaa monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota ja terveellisiä elämäntapoja. Älä ylitä suositeltua vuorokausiannosta. Pidä poissa lasten ulottuvilta. Säilytä viileässä ja kuivassa paikassa.
| Tuotenimi: | 226ERS High Fructose Gel XS - energiageeli - 8x44g |
| Valmistaja: | 226ERS |
| Tuotenumero: | ERS731646 |
| Orgaaninen: | Ei |
| toiminta: | Ravitsemus |
| Ruoan ominaisuudet : | Hiilihydraatit, Kofeiini / guarana |
| Ruokavalion tyyppi: | Vegaaninen, Vegetaarinen, Laktoositon, Ei sisällä palmuöljyä, Soijaton |
| maku: | Makea, Neutraali/luonnollinen |
| jälkeen/aikana/ennen: | Ennen, Aikana |
| Elintarviketyyppi: | Energiageeli |
| sisältö: | 352g |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Paino: | 44g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 8436621421788, 8436621421481, 8436621421504, 8436621421498 |
| Valmistajan sivu: | https://www.226ers.com |
| Ainesosat: | Maltodextrin, fructose, water, salt, strawberry flavor, acidity regulator (citric acid), preservative (potassium sorbate). |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
| Ravitsemustiedot |
|
| Ainesosat: | Maltodextrin, fructose, water, salt, natural banana flavor, acidity regulator (citric acid), preservative (potassium sorbate). |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
| Ravitsemustiedot |
|
| Ainesosat: | Maltodextrin, fructose, water, salt, cola flavor, acidity regulator (citric acid), preservative (potassium sorbate). |
|||||||||||||||||||||||||||
| Ravitsemustiedot |
|
|||||||||||||||||||||||||||
| Kofeiini |
125 mg per 100 g / 55 mg per serving (44 g) Korkea kofeiinipitoisuus. Ei suositella lapsille eikä raskaana oleville tai imettäville naisille. |