MIX90 on edistyksellinen kaksikarbonaattinen juomaseos, joka antaa sinulle etumatkaa tarjoamalla maksimaalista energiaa juuri silloin, kun sitä eniten tarvitset.
Intensiivisen liikunnan aikana hiilihydraatit ovat kehon ensisijainen energialähde, ja niitä voidaan ottaa tunneittain enemmän, jos ne ovat peräisin useista kuljetettavista lähteistä: tässä tapauksessa maltodekstriinistä ja fruktoosista (joka muuttuu maksassa glukoosiksi). MIX90 sisältää tämän kaksoishiilihydraattijärjestelmän antamaan sinulle sitä ylimääräistä voimaa, kun sitä eniten tarvitset.
Kestävyyskuntoilun aikana veren ammoniakkipitoisuus nousee, mikä aiheuttaa väsymystä. L-glutamiini vähentää tätä kertymistä, lievittää väsymystä ja parantaa suorituskykyä.
Yli 90 minuuttia kestävissä aktiviteeteissa – tai kuumissa olosuhteissa – on tärkeää käyttää elektrolyttejä nesteytymiseen. Nestehukka lisää lihasglykogeenin kulutusta ja vähentää verimäärää sekä heikentää ruoansulatusta, mikä ei ole suotuisaa kestävyysurheilulle. MIX90 auttaa korvaamaan hikoilun mukana menetetyt elektrolyytit. Pelkkä vesi voi aiheuttaa turvotusta, vähentää juomishalua eikä korvaa nesteitä kunnolla.
Lisää pussi 500 ml:aan vettä ja ravista, kunnes se on liuennut. Voidaan käyttää ennen, aikana tai jälkeen kilpailun tai harjoituksen. Älä käytä enempää kuin 8 pussia päivässä.
Suositeltua päivittäistä annosta ei saa ylittää. Ravintolisät eivät korvaa monipuolista ruokavaliota ja terveellisiä elämäntapoja. Säilytä viileässä ja kuivassa paikassa. Säilytä lasten ulottumattomissa. Säilytä lasten alueelta.
| Tuotenimi: | Styrkr MIX90 Dual-Carb Energy Drink Mix - Carbohydrate Beverage Powder - 95g |
| Valmistaja: | Styrkr |
| Tuotenumero: | SYR723621 |
| Orgaaninen: | Ei |
| toiminta: | Ravitsemus |
| Ruoan ominaisuudet : | Hiilihydraatit, Vitamiinit / kivennäisaineet, Aminohapot, Magnesium |
| Ruokavalion tyyppi: | Vegaaninen, Vegetaarinen, Laktoositon, Gluteeniton, Ei sisällä palmuöljyä, Soijaton |
| maku: | Makea, Neutraali/luonnollinen |
| jälkeen/aikana/ennen: | Ennen, Aikana |
| tulokset käyttövalmiissa: | 500ml |
| Ruokaversio: | Jauhe/Rakeet |
| sisältö: | 95g |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Paino: | 95g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 5060705658857, 5060705658840 |
| Valmistajan sivu: | https://eu.styrkr.com/ |
| Ainesosat: | Maltodextrin, Fructose, L-Glutamine, Sodium (Sodium Chloride), Potassium (Potassium Chloride), Magnesium (Trimagnesium Citrate) May contain traces of nuts. |
|||||||||||||||||||||||||||
| Ravitsemustiedot |
|