Oletko kyllästynyt loputtomiin ruuhkiin ruuhka-aikaan? Tutustu kaupunkiin uudesta näkökulmasta Kalkhoff IMAGE -laitteen avulla. Täysin integroitu sähköpyörä, joka hallitsee urheilullisen ja tyylikkään kaupunkielämäntyylin välisen tasapainoilun erityisellä tasolla. Ja jonka avulla voit lähteä retkelle myös kaupungin rajojen ulkopuolelle. Luotettavalla Bosch-moottorilla, helppohoitoisella hihnakäytöllä ja lisäominaisuuksilla. Maksimaalista mukavuutta jokapäiväiseen pyöräilyyn.
Kaareva ohjaustanko tukee ketterää ajo- ja ohjauskäyttäytymistä, asettuu pystyyn ja mukavaan ajoasentoon, jossa on hyvä yleiskuva, ja aiheuttaa siten vähemmän painetta kämmeniin. Tämä takaa korkean painopisteen ja mukavan asennon pitkillä matkoilla.
| Tuotenimi: | Kalkhoff IMAGE L ADVANCE - Easy Entry E-Bike with Belt Drive - 2025 - sagegreen matt |
| Valmistaja: | Kalkhoff Bikes |
| Tuotenumero: | KHB715161 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Naiset, Unisex |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | Vaellus, Sähköpyörä, Kaupunki |
| keskiöt: | Shimano Alivio MT400, QR | Shimano Nexus |
| pinnat: | Niro |
| vanteet: | Rodi TRYP25 | 25-622 |
| ketju: | Gates Carbondrive CDX |
| rataspakka: | Gates Carbondrive |
| vaihtaja: | Shimano Nexus |
| takavaihteenvaihtaja: | Shimano Nexus 7-speed |
| etuhammasratassuhde: | 50 |
| kampisarja: | Aluminium |
| jarrut: | Shimano MT200 | 160mm |
| satulatolppamalli: | Concept EX, Aluminium |
| satula: | Selle Royal Essenza |
| ohjaustanko: | Concept EX Ergo Riser |
| ohjainkannatin: | Aluminium | adjustable |
| haarukka: | Aluminun for Lowrider mount |
| runko: | L|24 Bosch |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Shimano |
| välityssuhde: | 24 |
| Akun kapasiteetti: | 400Wh |
| vaihteen käyttö: | Hub - mekaaninen |
| Sähköpyörän akku: | Bosch CompactTube |
| käyttökoneiston valmistaja: | Bosch |
| Moottori: | Keskimoottori, Kevyt avustus |
| pyöräerikoisuudet: | Hihnaveto |
| pyörän lisävarusteet: | valaistusjärjestelmän kera, lokasuojan kera, Tavaratelineellinen |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| jännite: | 36V |
| pyörän erikoisvarusteet: | Front carrier incl. MIK system rack, 25kg |
| pyörän valot: | Herrmans MR5, LED | Herrmans H-Trace, LED |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| renkaat: | Schwalbe Marathon Efficiency Performance | 50-622 |
| järjestelmän enimmäispaino: | 130kg |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2025 |
| Väri: | Vihreä |
| haarukan rakenne: | Jäykkä haarukka |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Näyttö / ohjausyksikkö: | Bosch Purion 200 |
| Käyttökoneistomalli: | Bosch Performance Line SX |
| Vääntömomentti: | 55Nm |
| Tuotesarja: | Kalkhoff Bikes - Image |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 7 |
| Rungon Muoto: | Matalarunko / Wave |
| GTIN: | 4000990455510, 4000990455527, 4000990455534 |
| Valmistajan sivu: | https://www.kalkhoff-bikes.com/de_de/ |