Ensiluokkaiset pyöräilykäsineet maantie- ja sorapyöräilijöille. Nauti saumattomasta mukavuudesta ja hengittävyydestä pitkillä ajomatkoilla.
Padded-hanskat on suunniteltu tarjoamaan vertaansa vailla olevaa mukavuutta vaativiin käsiin ja pidempiin ajoihin. Käsineet on valmistettu saumattomasta 3D-kämmenkankaasta ja ne tarjoavat maksimaalisen mukavuuden ohjaustangossa tinkimättä hengittävyydestä. Kämmenselän kevyt verkkokangas siirtää tehokkaasti hikeä pois, jolloin kädet pysyvät kuivina ja mukavina koko ajomatkan ajan.
Sano hyvästit tarrakiinnityksille Sportfulin vaivattoman sulkemisjärjestelmän ansiosta. Valloitatpa sitten vaikeat maastot tai lähdet eeppisille seikkailuille, Padded-hanskat tarjoavat täydellisen yhdistelmän mukavuutta ja suorituskykyä. Luota Sportfulin perintöön ja paranna pyöräilykokemustasi jo tänään.
Materiaali
Palm: 70% polyamidi, 30% elastaani
Back hand: 90% polyesteri, 10% elastaani
Thumb: 100% polyesteri
Fourchettes: 87% polyamidi, 13% elastaani
| Tuotenimi: | Sportful Padded Gloves - 002 Black |
| Valmistaja: | Sportful |
| Tuotenumero: | SPF707205 |
| Materiaali: | Palm: 70% polyamidi, 30% elastaani Back hand: 90% polyesteri, 10% elastaani Thumb: 100% polyesteri Fourchettes: 87% polyamidi, 13% elastaani |
| Kompressio: | Ei |
| käsinesuojaus: | Ei |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Unisex |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä, Allroad / Gravel |
| tekstiilikangas: | Synteettinen materiaali |
| pestävyys: | 40 °C, älä valkaise |
| vuodenaika: | Kesä |
| lämpötila-alue: | +15°C / +35°C |
| käsineversio: | Lyhyet sormikkaat, pehmustettu |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Kevät/Kesä |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 42g |
| GTIN: | 8056006365522, 8056006365539, 8056006349256, 8056006365546, 8056006365553, 8056006365560 |
Löydät alta valmistajan Sportful vaatekokoja koskevia tietoja.
| Kansainvälinen | XXS | XS | S | M | L | XL | XXL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tuuma | n. a. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
| A. käden ympärysmitta (cm) | n. a. | 17 | 17 - 20 | 20 - 23 | 23 - 25 | 25 - 27 | 27 |
| B. käden pituus (cm) | 17 - 18 | 18 - 19 | 19 - 20 | 20 - 21 | 22 - 23 | 23 | n. a. |
Kansainvälinen XXS Tuuma n. a.
Kansainvälinen XS Tuuma 6
Kansainvälinen S Tuuma 7
Kansainvälinen M Tuuma 8
Kansainvälinen L Tuuma 9
Kansainvälinen XL Tuuma 10
Kansainvälinen XXL Tuuma 11
| Kansainvälinen | XS | S | M | L | XL | XXL |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tuuma | 4 | 6 | 8 | 10 | 12 | 14 |
| A. käden ympärysmitta (cm) | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 18+ |
Kansainvälinen XS Tuuma 4
Kansainvälinen S Tuuma 6
Kansainvälinen M Tuuma 8
Kansainvälinen L Tuuma 10
Kansainvälinen XL Tuuma 12
Kansainvälinen XXL Tuuma 14