Ensiluokkaiset pyöräilyhanskat maantie- ja sorapyöräilijöille. Paranna ajoasi erinomaisella pidolla ja hengittävyydellä.
Pro-käsineet on kehitetty huolellisesti huippusuorituskykyä varten tiellä tai soralla. Ensiluokkaisista materiaaleista valmistetussa kämmenessä on huippuluokan kolmiulotteinen pito, joka takaa maksimaalisen hallinnan hengittävyydestä tinkimättä. Kevyt verkkokangas selkäpuolella siirtää tehokkaasti hikeä ja takaa mukavuuden myös intensiivisten ajojen aikana.
Sano hyvästit ärsyttäville tarranauhakiinnityksille, sillä Pro Glovesin virtaviivainen muotoilu takaa optimaalisen istuvuuden. Nämä hanskat, joihin ammattilaispyöräilijät luottavat, nostavat pyöräilykokemuksesi uudelle tasolle.
Materiaali
Palm: 86% polyesteri, 14% elastaani
Back hand: 90% polyesteri, 10% elastaani
Thumb: 100% polyesteri
Fourchettes: 87% polyamidi, 13% elastaani
| Tuotenimi: | Sportful Pro Pyöräilykäsineet - 002 Musta |
| Valmistaja: | Sportful |
| Tuotenumero: | SPF707201 |
| Materiaali: | Palm: 86% polyesteri, 14% elastaani Back hand: 90% polyesteri, 10% elastaani Thumb: 100% polyesteri Fourchettes: 87% polyamidi, 13% elastaani |
| Kompressio: | Ei |
| käsinesuojaus: | Ei |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Unisex |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä |
| tekstiilikangas: | Synteettinen materiaali |
| pestävyys: | 40 °C, älä valkaise |
| vuodenaika: | Kesä |
| lämpötila-alue: | +15°C / +35°C |
| käsineversio: | Lyhyet sormikkaat, pehmustettu |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Kevät/Kesä |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 37g |
| GTIN: | 8056006365164, 8056006365171, 8056006349225, 8056006365188, 8056006365195, 8056006365201 |
Löydät alta valmistajan Sportful vaatekokoja koskevia tietoja.
| Kansainvälinen | XXS | XS | S | M | L | XL | XXL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tuuma | n. a. | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |
| A. käden ympärysmitta (cm) | n. a. | 17 | 17 - 20 | 20 - 23 | 23 - 25 | 25 - 27 | 27 |
| B. käden pituus (cm) | 17 - 18 | 18 - 19 | 19 - 20 | 20 - 21 | 22 - 23 | 23 | n. a. |
Kansainvälinen XXS Tuuma n. a.
Kansainvälinen XS Tuuma 6
Kansainvälinen S Tuuma 7
Kansainvälinen M Tuuma 8
Kansainvälinen L Tuuma 9
Kansainvälinen XL Tuuma 10
Kansainvälinen XXL Tuuma 11
| Kansainvälinen | XS | S | M | L | XL | XXL |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Tuuma | 4 | 6 | 8 | 10 | 12 | 14 |
| A. käden ympärysmitta (cm) | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 18+ |
Kansainvälinen XS Tuuma 4
Kansainvälinen S Tuuma 6
Kansainvälinen M Tuuma 8
Kansainvälinen L Tuuma 10
Kansainvälinen XL Tuuma 12
Kansainvälinen XXL Tuuma 14