Allround Taurus -teltta 3 hengelle on suunniteltu vaelluksille, pyörämatkoille ja useamman päivän retkille. Tämä näkyy sen kolmijalkarakenteessa: edessä voi istua pystyssä; takana jalkojen kohdalla se on matalampi painon säästämiseksi. Tämä 3 hengen vaellusteltta on helppokäyttöinen ja nopea pystyttää värikoodattujen osien ja sauvien kiinnitykseen tarkoitettujen muoviosien ansiosta.
Sisä- ja ulkoteltan yhdistetty pystytys yhdellä kertaa nopeuttaa pystytystä ja pitää sisäteltan kuivana, jos sataa pystytysvaiheessa. Teltta on varustettu laadukkailla DAC-alumiinipuilla, sateelta suojatulla ja portaattomasti säädettävällä tuuletusaukolla, pyykkinarulla sisäteltassa, myrskynarujen kelaimilla ja kahdella sisäkassilla, jotka tarjoavat lisää hyödyllisiä ominaisuuksia.
VAUDE Green Shape -merkki takaa ympäristöystävällisen, toimivan tuotteen, joka on valmistettu ekologisista materiaaleista.
| Tuotenimi: | Vaude Allround Taurus 3P Tent - agave |
| Valmistaja: | Vaude |
| Tuotenumero: | VAU705541 |
| teltta / teltta / riippumatto tarkoitukseen: | Vaellus, Pyöräretki |
| Henkilömäärä: | 3 |
| teltan vähimmäispaino: | 2440g |
| teltan enimmäispaino: | 2740g |
| sisäänkäynnit: | 1 |
| Jalkatapit: | 11 |
| telttanarut: | 5 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Kevät/Kesä |
| Väri: | Vihreä |
| Paino: | 2740g |
| GTIN: | 4067729021200 |