Allround Chapel XT -teltta 3 hengelle saavuttaa eteistilassa 180 senttimetrin maksimikorkeuden ja tarjoaa siten riittävästi tilaa mukavaan pukeutumiseen tai polkupyörien säilyttämiseen. Värimerkinnät ja muoviosat sauvien kiinnittämiseen helpottavat pystyttämistä. Kaksi tuuletusikkunaa tarjoavat mahdollisuuden katsella ulos. Hyvän ilmanvaihdon takaamiseksi erittäin kuumina ja sateettomina päivinä ja öinä takaseinä on rullattava ylös jalkatilan alueelta telinekaareen asti. Siellä sijaitsee myös sateenkestävä ja portaattomasti säädettävä tuuletus.
Etupuolen "ovi" voidaan avata mukavasti seisten vetoköydellä. Kolmen hengen teltassa on korkealaatuiset DAC-alumiinisauvat, pyykkinaru ja kaksi kassia sisäteltassa.
VAUDE Green Shape -merkki takaa ympäristöystävällisen, toimivan tuotteen, joka on valmistettu ekologisista materiaaleista.
| Tuotenimi: | Vaude Allround Chapel XT 3P Tent - agave |
| Valmistaja: | Vaude |
| Tuotenumero: | VAU705544 |
| teltta / teltta / riippumatto tarkoitukseen: | Leirintä, Pyöräretki |
| telttarakenne: | Tunneli |
| Henkilömäärä: | 3 |
| teltan vähimmäispaino: | 4880g |
| teltan enimmäispaino: | 5220g |
| sisäänkäynnit: | 1 |
| Jalkatapit: | 20 |
| telttanarut: | 5 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Kevät/Kesä |
| Väri: | Vihreä |
| Paino: | 5220g |
| GTIN: | 4067729021255 |