Jos haluat viettää päiväsi vuoristossa haastavilla poluilla, CUBE Stereo Hybrid ONE77 HPC SLX 800 on oikea pyörä sinulle. Miksi? Koska CUBE lähettää sen maastoon sopivalla jousituksella, joka koostuu Fox Float 38 Rhythm Grip -jousitushaarukasta ja Float X Performance -iskusta. Tämä tarkoittaa 170 mm:n liikematkaa edessä ja takana, mikä ei vaikuta lainkaan edes äärimmäisen karuihin polkuihin. Asetelma voidaan myös mukauttaa joustavasti yksilöllisten mieltymysten mukaan. Bosch CX -moottori ja 800 Wh PowerTube-akku tarjoavat tarvittavan etukäteistuen huomaamattomasti mutta yhtä tehokkaasti.
Sen sijaan Mullet-asetelma erikokoisilla Newmen Performance 30 -vanteilla, joihin CUBE on asentanut Schwalbe Magic Mary- tai Tacky Tan 2,4 tuuman renkaat, on näyttävä. Shimanon legendaarinen XT 12-vaihteinen voimansiirto tarjoaa huippuvaihteita polulle. Tarkka nopeudenhallinta on tehokkaiden progressiivisten Shimano XT -levyjarrujen erikoisuus. Viimeisenä mutta ei vähäisimpänä mukana on sisäänvedettävä istuintolppa, joka tekee big mountain -ratsastuksen hauskuudesta täydellisen.
| Tuotenimi: | CUBE STEREO HYBRID ONE77 HPC SLX 800 - Carbon Electric Mountainbike - 2025 - cyclamen / black |
| Valmistaja: | CUBE Bikes |
| Tuotenumero: | CUB698742 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Sähköpyörä, MTB, Enduro |
| ketju: | KMC e12 |
| rataspakka: | Shimano Deore CS-M6100 |
| vaihtaja: | Shimano XT SL-M8100-IR |
| takavaihteenvaihtaja: | Shimano XT RD-M8100-SGS |
| etuhammasratassuhde: | 36 |
| kampisarja: | ACID MTB Hybrid Pro |
| jarrut: | Shimano XT BR-M8120 | 203/203mm |
| renkaat: | Newmen Performance 30 |
| satulatolppamalli: | CUBE Dropper Post |
| satula: | ACID Venec EMTB Trail 140 |
| ohjaustanko: | CUBE Rise Trail Bar 35 |
| ohjainkannatin: | CUBE Performance E-MTB 35 |
| haarukka: | Fox 38 Float Rhythm |
| ohjauslaakeri: | ACROS AZF-675 |
| runko: | C:62 Advanced Twin Mold Technology | Aluminium 6061 T6 Rear Triangle |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Shimano |
| välityssuhde: | 10-51 |
| Akun kapasiteetti: | 800Wh |
| vaihteen käyttö: | Ketju - mekaaninen |
| Sähköpyörän akku: | Bosch PowerTube 800 |
| käyttökoneiston valmistaja: | Bosch |
| Moottori: | Keskimoottori, Täysi avustus |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 27,5" / 650B (584mm), 29" (622mm) |
| pyörän erikoisvarusteet: | Bosch charger |
| gripit: | ACID Disrupt |
| iskunvaimennin: | Fox Float Performance |
| satulatolppa: | Dropper-tolppa |
| Takakolmio: | Jousitettu |
| haarukan joustovara: | 170 mm |
| renkaat: | Schwalbe Magic Mary 29 x 2.4" / Schwalbe Tacky Chan 27.5 x 2.4" |
| renkaan enimmäisleveys: | 66mm |
| rungon joustovara: | 172mm |
| järjestelmän enimmäispaino: | 160kg |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2025 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Violetti |
| haarukan rakenne: | Perinteinen joustohaarukka |
| Paino: | 24700g |
| valmistajan tuotekoodi: | 803320 |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Näyttö / ohjausyksikkö: | Bosch System Control | Mini Remote |
| Käyttökoneistomalli: | Bosch Performance Line CX | Smart System |
| Vääntömomentti: | 85Nm |
| Tuotesarja: | CUBE - Stereo Hybrid |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 12 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 4054571455185, 4054571455192, 4054571455208, 4054571455215 |
| Valmistajan sivu: | http://www.cube.eu |