Todella hyvä pyörä on sellainen, joka pystyy kaikkeen ja on ennen kaikkea erittäin hauska - kuten CUBE Stereo Hybrid ONE44 HPC SLX 800, jossa on 150 mm:n Float 36 Rhythm Grip -jousitushaarukka ja siihen sopiva Foxin Float Performance -iskunvaimennin. CUBE on asentanut Schwalbe 2,6 tuuman renkaat Newmen Performance 30 -vanteisiin. Tulos: uskomaton ajomukavuus ja uskomaton suorituskyky.
Käyttövoiman ja toimintasäteen osalta jopa 85 Nm:n vääntömomentilla varustettu Bosch CX-moottori ja 800 Wh:n akku ovat valttikorttinsa. Shimanon sulavasti toimiva ja luotettavuudestaan tunnettu 12-vaihteinen XT-vaihteisto välittää tämän tehon polulle täydellisinä annoksina. Niin paljon työntövoimaa on kuitenkin myös hallittava luotettavasti - tämä on 203 mm:n roottoreilla varustettujen tehokkaiden, progressiivisten ja luotettavien hydraulisten 4-mäntäisten Shimano XT -levyjarrujen erikoisuus. On sanomattakin selvää, että CUBE on varustanut tämän trail-koneen myös sisäänvedettävällä istuintolpalla.
| Tuotenimi: | CUBE STEREO HYBRID ONE44 HPC SLX 800 - Carbon Electric Mountainbike - 2025 - 29" - nebula / white |
| Valmistaja: | CUBE Bikes |
| Tuotenumero: | CUB698581 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Sähköpyörä, MTB, All-Mountain |
| ketju: | KMC e12 |
| rataspakka: | Shimano Deore CS-M6100 |
| vaihtaja: | Shimano XT SL-M8100-IR |
| takavaihteenvaihtaja: | Shimano XT RD-M8100-SGS |
| etuhammasratassuhde: | 34 |
| kampisarja: | ACID MTB Hybrid Pro |
| jarrut: | Shimano XT BR-M8120 | 203/203mm |
| renkaat: | Newmen Performance 30 |
| satulatolppamalli: | CUBE Dropper Post |
| satula: | ACID Venec EMTB Trail 140 |
| ohjaustanko: | CUBE Rise Trail Bar 35 |
| ohjainkannatin: | CUBE Performance E-MTB 35 |
| haarukka: | Fox 36 Float Rhythm |
| ohjauslaakeri: | ACROS AZF-675 |
| runko: | C:62 Advanced Twin Mold Technology | Aluminium 6061 T6 Rear Triangle |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Shimano |
| välityssuhde: | 10-51 |
| Akun kapasiteetti: | 800Wh |
| vaihteen käyttö: | Ketju - mekaaninen |
| Sähköpyörän akku: | Bosch PowerTube 800 |
| käyttökoneiston valmistaja: | Bosch |
| Moottori: | Keskimoottori, Täysi avustus |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 29" (622mm) |
| pyörän erikoisvarusteet: | Bosch charger |
| gripit: | ACID Disrupt |
| iskunvaimennin: | Fox Float Performance |
| satulatolppa: | Dropper-tolppa |
| Takakolmio: | Jousitettu |
| haarukan joustovara: | 150 mm |
| renkaat: | Schwalbe Hans Dampf | 2.6" |
| renkaan enimmäisleveys: | 67mm |
| rungon joustovara: | 140mm |
| järjestelmän enimmäispaino: | 160kg |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2025 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Sininen |
| haarukan rakenne: | Perinteinen joustohaarukka |
| Paino: | 24300g |
| valmistajan tuotekoodi: | 802510 |
| kaapelin reititys: | sisäinen |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Näyttö / ohjausyksikkö: | Bosch Purion 400 |
| Käyttökoneistomalli: | Bosch Performance Line CX | Smart System |
| Vääntömomentti: | 85Nm |
| Tuotesarja: | CUBE - Stereo Hybrid |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 12 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 4054571454379, 4054571454386, 4054571454393 |
| Valmistajan sivu: | http://www.cube.eu |