CUBE Litening AERO C:68X Intermarché-Wanty joukkueen replica -mallia ei ohita kukaan helposti, ei kilparadalla eikä muullakaan. Syy: sen äärimmäinen aerodynamiikka, ammattilaiskilpailun DNA ja ulkonäkö, joka ei jätä kysymyksiä ilmaan. Maalaus ei vain näytä upealta, vaan on myös erittäin kevyt – perusvaatimus pyörälle, jonka tavoitteena ei ole voitto kilpailussa.
Edessä tyylikäs punainen väri sulautuu hopeaan, takakolmion osassa näkyy korkealaatuinen C:68X®-hiilikuituverkko. Punainen haarukka on koristeltu salamoilla, jotka viittaavat rungon nimeen "Litening". Lisäksi väriviimeistely kimaltelee auringossa, mikä korostaa sen poikkeuksellista ulkonäköä. On sanomattakin selvää, että sen tinkimättömän aerodynamiikan ja ammattilaisjoukkueen DNA:n ansiosta se on myös uskomattoman nopea!
Toimituksen sisältö:
| Tuotenimi: | CUBE LITENING AERO C:68X - Carbon Roadbike Frame Set - 2025 - TEAM REPLICA |
| Valmistaja: | CUBE Bikes |
| Tuotenumero: | CUB698316 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä |
| haarukka: | Litening C:68X Aero |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| akseli vakio: | 12x100 mm (ER), 12x142 mm (TR) |
| renkaan enimmäisleveys: | 28mm |
| levyjarrun kiinnike: | Flatmount |
| SHIS: | integroitu (IS) |
| Satulatolpan Ø: | Aero / D-muoto |
| vaihdettava vaihteenvaihtajan korvake: | Kyllä |
| korvakkeet: | perinteinen |
| sisältäen haarukan: | haarukan kera |
| satulatolppakiristin Ø: | muut / soikea |
| etuvaihtajatyyppi: | Juotettu |
| keskiötyyppi: | Pressfit |
| keskiön kotelon leveys: | 86 mm |
| Vuosimalli: | 2025 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Punainen |
| Paino: | 980g |
| valmistajan tuotekoodi: | 827400 |
| kaapelin reititys: | täysin integroitu |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Punnittu versio: | Frame |
| Ohjausputken Ø - Ylä: | 1 1/4“ |
| Ohjausputken Ø - Ala: | 1 1/2“ |
| Tuotesarja: | CUBE - Litening |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 4054571467287, 4054571467294, 4054571467300, 4054571467317, 4054571467324, 4054571467331 |
| Valmistajan sivu: | http://www.cube.eu |