Yhteistyössä Goodyearin kanssa kehitetyt XPLR-mallit ovat osa pyörä- ja rengasjärjestelmää, joka kääntää sora-urheilun säännöt ylösalaisin.
Niiden Dynamic:UHP seos ei ainoastaan paranna pitoa vaan myös vähentää vierintävastusta. Sivuseinien M:Wall vahvikkeet suojaavat optimaalisesti viiltoja ja puhkeamisia vastaan, joten kuljettaja voi pärjätä pienimmällä mahdollisella ilmanpaineella. Lopuksi renkaan helmojen mitat on suunniteltu niin, että ne eivät ainoastaan mahdollista kätevää asennusta, vaan myös takaavat turvallisen pidon TSS vanteista.
| Tuotenimi: | ZIPP XPLR Inter Taitettava Rengas - Gravel | Tubeless Ready | by Goodyear - 45-622 |
| Valmistaja: | ZIPP |
| Tuotenumero: | ZIP695840 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | Allroad / Gravel |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| rengastyyppi: | Taiteltava rengas, Tubeless Ready |
| ETRTO: | 45-622 |
| renkaan ominaisuudet: | Skinwall |
| renkaan rungon tiheys: | 120TPI/EPI |
| renkaan leveys: | 45 mm |
| pistosuojaus: | M:Wall |
| rengasseos: | Dynamic:UHP |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta, Ruskea |
| Paino: | 575g |
| valmistajan tuotekoodi: | TI-GY-XPIN-A1 | 00.1918.747.001 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 710845904639 |
| Valmistajan sivu: | http://www.zipp.com |