Virkistävä urheilujuoma optimaaliseen nesteen ja energian saantiin. Nopean imeytymisen ja miedon maun ansiosta ruoansulatuskanavan vaivoilta vältytään jopa erittäin intensiivisen harjoittelun ja kilpailujen aikana.
Keskipitkän tai intensiivisen, 1-3 tuntia kestävän liikunnan yhteydessä suositellaan yleensä 30 g, 60 g tai jopa 90 g hiilihydraattien saantia tunnissa optimaalisen suorituskyvyn saavuttamiseksi. Siksi urheiluyksikkö sisältää täsmälleen 30 g hiilihydraatteja, jotta urheilijat voivat helposti ja tarkasti saavuttaa halutun hiilihydraattien saannin. Ihanteellinen hiilihydraattien saanti riippuu yksittäisestä urheilijasta, hänen tavoitteistaan ja urheilulajista. Sekoita 33 g jauhetta (= 2 mittalusikallista) 500 ml:aan vettä. Juo 500-1000 ml tunnissa harjoituksen aikana.
Tuote tulisi nauttia osana monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota ja terveellisiä elämäntapoja. Säilytä viileässä ja kuivassa paikassa.
| Tuotenimi: | 6d Sports Nutrition Sports Drink - Carbohydrate Beverage Powder - 1kg |
| Valmistaja: | 6d Sports Nutrition |
| Tuotenumero: | SDN695681 |
| Orgaaninen: | Ei |
| toiminta: | Ravitsemus |
| Ruoan ominaisuudet : | Hiilihydraatit, Vitamiinit / kivennäisaineet, Magnesium |
| Ruokavalion tyyppi: | Vegaaninen, Vegetaarinen, Ei sisällä palmuöljyä |
| maku: | Makea |
| jälkeen/aikana/ennen: | Ennen, Aikana |
| tulokset käyttövalmiissa: | 15000ml |
| Ruokaversio: | Jauhe/Rakeet |
| toonisuus: | Isotoninen |
| sisältö: | 1000g |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Paino: | 1000g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 5425039526126, 5407011030074, 5407011030036, 5407011030029, 5425039527468, 5407011030012 |
| Valmistajan sivu: | https://6dsportsnutrition.com |