Ateriankorvike painonhallintadieettiä varten (jauhe pirtelön valmistukseen), jossa on yhtä sokerityyppiä ja makeutusainetta (stevioglykosideja steviasta). Sisältää kuitua kaksinkertaisesti fermentoidusta täysjyvävehnätuotteesta (Fermentose®), isomaltuloosaa, maitotuotteita, vitamiineja, kivennäis- ja hivenaineita.
Squeezy Athletic on ateriankorvike, joka perustuu patentoituun vaikuttavaan aineeseen (fermentoosi). Erittäin alhainen glykeeminen indeksi < 20 (!) ja arvokkaat ainesosat tarjoavat urheilijoille ainutlaatuisen ja yksinkertaisen tavan saada kehonsa tehokkaasti kuntoon. Kaikille urheilijoille, joille paino on suorituskyvyn ja kestävyyden lisäksi ratkaisevan tärkeää.
Fermentose on valmistuspatentein suojattu monikäymäläinen fermentoitu täysjyvävehnätuote, jossa on vähän yksinkertaisia sokereita (hiilihydraatteja) ja runsaasti liukenevia ja liukenemattomia kuituja, ja jolle on ominaista ennen kaikkea erittäin alhainen glykeeminen indeksi ja yhtä alhainen glykeeminen kuormitus.
Tuote tulisi nauttia osana monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota ja terveellisiä elämäntapoja. Säilytä viileässä ja kuivassa paikassa.
| Tuotenimi: | Squeezy Athletic Meal Replacement - Dietary Food - 495g |
| Valmistaja: | Squeezy |
| Tuotenumero: | SQE680364 |
| Orgaaninen: | Ei |
| toiminta: | Ravitsemus |
| Ruoan ominaisuudet : | Proteiini, Vitamiinit / kivennäisaineet, Ruokavalio / vähäsokerinen, Magnesium |
| Ruokavalion tyyppi: | Vegetaarinen, Ei sisällä pähkinää, Ei sisällä palmuöljyä |
| maku: | Makea |
| jälkeen/aikana/ennen: | Ennen, Jälkeen |
| tulokset käyttövalmiissa: | 2250ml |
| Ruokaversio: | Jauhe/Rakeet |
| sisältö: | 495g |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Paino: | 495g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 4260278821530, 4260278821547, 4260278821523 |