High Fructose Gel tarjoaa 55 g hiilihydraatteja ja 250 mg natriumia geeliä kohti, jotka on saatu maltodekstriinistä ja fruktoosista suhteessa 10:8. Tämä "monikuljetettaviin hiilihydraatteihin" perustuva koostumus on tutkimuksissa osoitettu olevan ainoa tapa lisätä eksogeenisten hiilihydraattien assimilaatio- ja hapettumisnopeutta yli 60 g/tunti pitkäkestoisen liikunnan aikana käyttämällä hiilihydraatteja, jotka imeytyvät suolistossa useiden kuljettajien kautta.
Tästä syystä maltodekstriinin ja fruktoosin yhdistelmä mahdollistaa hiilihydraattien optimaalisen sulatuksen ja assimilaation tunnissa, mikä vähentää merkittävästi vatsavaivojen riskiä.
Ravintolisät eivät korvaa monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota ja terveellisiä elämäntapoja. Älä ylitä suositeltua päiväannosta. Pidä poissa lasten ulottuvilta. Säilytä viileässä ja kuivassa paikassa.
| Tuotenimi: | 226ERS High Fructose Gel - energiageeli - 24x80g |
| Valmistaja: | 226ERS |
| Tuotenumero: | ERS668007 |
| Orgaaninen: | Ei |
| toiminta: | Ravitsemus |
| Ruoan ominaisuudet : | Hiilihydraatit, Kofeiini / guarana |
| Ruokavalion tyyppi: | Vegaaninen, Vegetaarinen, Laktoositon, Ei sisällä palmuöljyä, Soijaton |
| maku: | Makea, Neutraali/luonnollinen |
| jälkeen/aikana/ennen: | Ennen, Aikana |
| Elintarviketyyppi: | Energiageeli |
| sisältö: | 1920g |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Paino: | 80g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Valmistajan sivu: | https://www.226ers.com |
| Ainesosat: | Maltodextrin, fructose, water, salt, cola flavor, acidity regulator (citric acid), preservative (potassium sorbate). |
|||||||||||||||||||||||||||
| Ravitsemustiedot |
|
|||||||||||||||||||||||||||
| Kofeiini |
125 mg per 100 g / 100 mg per serving (80 g) Korkea kofeiinipitoisuus. Ei suositella lapsille eikä raskaana oleville tai imettäville naisille. |
| Ainesosat: | Maltodextrin, fructose, water, salt, natural banana flavor, acidity regulator (citric acid), preservative (potassium sorbate). |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
| Ravitsemustiedot |
|