Traverse HD on vakain hiilipyörä, jonka Specialized on koskaan lähettänyt poluille. Se antaa kuljettajille hallinnan ja puhkeamattomuuden, jotta he voivat voittaa painovoiman pyöräparkissa.
Kovaa kuin kynnet: Epäsymmetrinen vanneprofiili, jossa on vahvistettu hiilikuitua, tuottaa vahvimman hiilipyörän, jonka Specialized on koskaan rakentanut.
Erittäin tarkka käsiteltävyys: Hallinnan ja vakauden yhdistelmä pitää kuljettajan linjallaan jäykkyyden ja pidon avulla ja katapultoi hänet seuraavaan mutkaan energisellä tarkkuudella ja nopeudella.
Ei horju: Optimoidun litteän vanteen laipan suuremman kosketuspinta-alan ansiosta tarvitaan 85 % enemmän voimaa renkaiden vaurioitumiseen puristamalla.
Innovatiivinen venttiili: Venttiilin reiät on varustettu kierteellä. Tämä tarkoittaa, että nykyaikaiset tubeless-venttiilit, kuten Roval ThreadBed -venttiili, voidaan ruuvata suoraan vanteeseen. Tämä suojaa ilman häviämiseltä puristuksen ja vanteen taipumisen aikana ja tekee renkaiden asentamisesta entistä helpompaa.
Elinikäinen takuu: Roval-vanteilla, jotka rekisteröidään 90 päivän kuluessa ostopäivästä, on elinikäinen takuu.
| Tuotenimi: | Specialized Roval Traverse HD 240 Carbon Rear Wheel - 29" | 6-Bolt | 12x148mm - XD | Carbon/Black |
| Valmistaja: | Specialized Equipment |
| Tuotenumero: | SPZ667917 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB, All-Mountain, Trail |
| keskiöt: | DT Swiss 240 |
| pinnat: | DT Swiss Aerolite Race J-Bend |
| vanteet: | Traverse HD |
| vaihdejärjestelmä: | 11, 12 |
| pyörän koko: | 29" (622mm) |
| akseli vakio: | 12x148 mm Boost (TR) |
| Pyöräversio: | Takarengas, Takarengas > 900 g, Vakiopyörä |
| Vapaarattaan runko: | XD (SRAM 11/12s MTB) |
| jarrujärjestelmä: | 6-reikäinen levy |
| rengastyyppi: | Wire Bead -rengas, Taiteltava rengas, Tubeless Ready |
| sovitusrenkaan mitat: | 59-66mm |
| ETRTO: | 30-622 |
| vanteen leveys: | 40mm |
| sisäprofiilin leveys: | 30mm |
| vanneprofiilin korkeus: | 24mm |
| järjestelmän enimmäispaino: | 125kg |
| nipat: | DT Swiss Pro Lock Hex |
| vapaaratasjärjestelmä: | SRAM XD Ratchet EXP |
| Vuosimalli: | 2025 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 938g |
| Pinnareikien lukumäärä: | 28 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 888818873180 |
| Valmistajan sivu: | http://www.specialized.com |