The Dartmoor Raptor MTB rim is a true all-rounder in the Gravity segment covering a wide range of applications from Enduro to Dirt Jump. The Tubeless Ready rim with pin joint construction features a wide profile for tire widths from 2.1" to 2.6" and knows to convince with its matte black anodized finish, too.
| Tuotenimi: | Dartmoor Raptor Rim - MTB | 26" | Tubeless Ready - 32 Spoke Holes | matt black |
| Valmistaja: | Dartmoor Parts |
| Tuotenumero: | DTM598825 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 26" (559mm) |
| rengastyyppi: | Wire Bead -rengas, Taiteltava rengas, Tubeless Ready |
| ERD - vanteen toiminnallinen Ø: | 538mm |
| sovitusrenkaan mitat: | 53-66mm |
| ETRTO: | 30-559 |
| silmukat: | ei mitään |
| vanteen leveys: | 35mm |
| sisäprofiilin leveys: | 30mm |
| vanneprofiilin korkeus: | 19mm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 540g |
| valmistajan tuotekoodi: | DART-A22473 |
| Pinnareikien lukumäärä: | 32 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 5902891372523 |
| Valmistajan sivu: | http://dartmoor-bikes.com/ |