Ota 1 ampulli noin 30–60 minuuttia ennen harjoittelua/kilpailua, riippuen halutusta vaikutusajasta. Activatorin optimaalisen vaikutuksen saavuttamiseksi kilpailuissa suosittelemme välttämään kofeiinipitoisia juomia ja ruokia vähintään 24 tuntia ennen kilpailua.
Aikuiset kestävyyslajien harrastajat hyötyvät tuotteen positiivisesta vaikutuksesta annostuksella 3 mg/kg ruumiinpainoa, tunti ennen rasitusta. Ota annos suositusten mukaisesti. Pitkäkestoisessa rasituksessa ota toinen ampulli kolmen tunnin kuluttua. Kofeiini saavuttaa maksimaalisen vaikutuksensa vasta noin 1 tunti nauttimisen jälkeen. Tarvittava annos riippuu ruumiinpainosta. Vaikutus kestää annostuksesta riippuen noin 2–3 tuntia.
Huomautus: Sisältää kofeiinia. Ei suositella lasten eikä raskaana olevien naisten kohdalla. Älä ylitä suositeltua enimmäisannosta, joka on 1 ampulli päivässä. Säilytä pienten lasten alueella.
Ravintolisät eivät korvaa monipuolista ja tasapainoista ruokavaliota sekä terveellisiä elämäntapoja. Säilytä viileässä ja kuivassa paikassa.
| Tuotenimi: | SPONSER Activator 200 - Ravintolisä + kofeiini - Parasta ennen 1.6.2026 - 30x25ml |
| Valmistaja: | SPONSER |
| Tuotenumero: | SOR767213 |
| Orgaaninen: | Ei |
| toiminta: | Ravitsemus |
| Ruoan ominaisuudet : | Kofeiini / guarana |
| Ruokavalion tyyppi: | Vegaaninen, Vegetaarinen, Laktoositon, Gluteeniton, Ei sisällä pähkinää, Ei sisällä palmuöljyä, Soijaton |
| maku: | Makea |
| jälkeen/aikana/ennen: | Ennen, Aikana |
| tulokset käyttövalmiissa: | 750ml |
| Ruokaversio: | Ampullit/Pistokset |
| sisältö: | 750ml |
| Vuosimalli: | 2025 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Tarjoukset: | Parasta ennen |
| Ainesosat: | Water, sucrose, plant extracts 2% (guarana, green coffee), lemon juice concentrate, flavor caffeine, preservative potassium sorbate, acidifier citric acid, sweeteners (acesulfame K, sucralose, sodium saccharin), flavor. |
| Ravitsemustiedot | The nutritional informations refer to 100g |
| Kofeiini |
800 ml per 100 ml / 200 ml per 25 ml Korkea kofeiinipitoisuus. Ei suositella lapsille eikä raskaana oleville tai imettäville naisille. |