Kevyen ja vakaan itsetäyttyvän mukavuuden huipentuma yhdistettynä vertaansa vailla olevaan lämpöön.
Kevyen itsetäyttyvän tuen osalta ProLite Apex tarjoaa pakattavan suorituskyvyn ja legendaarisen Therm-a-Rest-tuen. Itsetäyttyvä vaahtomuovi on 5 cm paksu ja siinä on StrataCore-rakenne, joka tarjoaa parhaan lämpö-paino-suhteen kaikista itsetäyttyvistä vaahtomuovirakenteista. ProLite Apexin R-arvo 3,8 auttaa seikkailijoita torjumaan kylmää kolmen vuodenajan retkillä. Pakattava itsetäyttyvä makuualusta on varustettu korkean suorituskyvyn WingLock-venttiilillä, jonka ilmavirtaus on kolme kertaa suurempi kuin perinteisen venttiilin, kiitos suuremman aukon ja yksisuuntaisen täyttöjärjestelmän. Kuten kaikki Therm-a-Rest-makuualustat, myös ProLite Apex on valmistettu paikallisesti laadun varmistamiseksi ja ympäristövaikutusten minimoimiseksi. Makuualustan mukana toimitetaan kompakti säilytyspussi.
| Tuotenimi: | Therm-a-Rest ProLite Apex Makuualusta - Large - Heat Wave |
| Valmistaja: | Therm-a-Rest |
| Tuotenumero: | TAR766904 |
| toiminta: | Retkeily |
| sukupuoli: | Unisex |
| mitat (p/l/k): | 1960/640/50mm |
| pakkauskoko (p/l/k): | 330/180/180mm |
| vuodenaika: | Kevät/syksy |
| lämpövastus (R-arvo): | 3.8 |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Punainen |
| Paino: | 850g |
| valmistajan tuotekoodi: | 14253 |
| Tyynyversio: | Makuualusta, Itsestään täyttyvä |
| GTIN: | 40818142530 |