Useimmat urheilijat ovat joskus käyttäneet "magnesium"-lisäravinteita - usein unen tukemiseksi, lihasten palautumisen edistämiseksi tai kramppien lievittämiseksi - mutta lähes kaikki heistä eivät ole havainneet mitään havaittavaa hyötyä ja ovat siksi lopettaneet. Ongelmana on, että nämä urheilijat käyttävät tuotteita, joita ei ole kehitetty heitä varten. Lääkeyhtiöt ovat aina keskittyneet istuvien massojen tukemiseen, joten magnesiumin "muodot" ja valmisteiden teho eivät vastaa kestävyysurheilijoiden tarpeita.
Aikuiset: Ota yksi 5 g:n mittalusikallinen päivässä 200-250 ml:n veden kanssa. Ravista hyvin. Ota 30-60 minuuttia ennen nukkumaanmenoa. Älä ylitä suositeltua vuorokausiannosta.
Vitamiinilisät eivät saa korvata tasapainoista ruokavaliota. Pidä poissa pienten lasten ulottuvilta. Säilytä viileässä, kuivassa paikassa.
| Tuotenimi: | PILLAR Performance Triple Magnesium Powder - Ravintolisä - Sitruuna-limetti - 400 g:n säästöpakkaus |
| Valmistaja: | PILLAR Performance |
| Tuotenumero: | PIL765666 |
| Orgaaninen: | Ei |
| toiminta: | Ravitsemus |
| Ruoan ominaisuudet : | Vitamiinit / kivennäisaineet, Suolat/elektrolyytit, Magnesium |
| Ruokavalion tyyppi: | Vegaaninen, Vegetaarinen, Laktoositon, Gluteeniton, Ei sisällä pähkinää, Ei sisällä palmuöljyä, Soijaton |
| maku: | Makea |
| jälkeen/aikana/ennen: | Jälkeen |
| tulokset käyttövalmiissa: | 16000ml |
| Ruokaversio: | Jauheet/pirtelöt |
| sisältö: | 400g |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Paino: | 400g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 726684689415 |
| Valmistajan sivu: | pillarperformance.eu |
| Ainesosat: | Maltodextrin, Acidity regulators (Citric acid, Malic acid), Magnesium bisglycinate chelate, Magnesium bisglycinate dihydrate, Natural flavour, Magnesium citrate, Anti-caking agent (Silicon dioxide), Sweeteners (Enzymatically produced steviol glycosides and Steviol glycosides from Stevia), Colouring food (Concentrate (safflower lemon)). |
||||||||||
| Ravitsemustiedot |
* Nutrition reference values |