Kun BMC KAIUSin ensimmäinen sukupolvi ilmestyi, se herätti huomiota gravel-maailmassa. Kehitetty yhdellä ainoalla tavoitteella – voittaa kilpailuja – se määritteli, millaista gravel-nopeus voi olla. Toinen sukupolvi nostaa rimaa jälleen korkeammalle.
51 mm:n rengasvälys, optimoitu joustavuus ja kilpailukäyttöön sopiva geometria tarjoavat alustan, joka pysyy nopeana, kun reitti muuttuu karummaksi ja vauhti pysyy korkeana. Runko, haarukka ja satulatolppa sisältyvät toimitukseen, ja VAR0-runkosarjassa on tulevaisuudenkestävä Full-Mount-/UDH-liitäntä, joka tarjoaa sinulle täyden vapauden voimansiirron valinnassa. Hiilikuitu-runko, kevyeen kirkaslakkaan ja helposti irrotettaviin tarroihin viimeistelty runko on valmis räätälöityyn maalaukseen – tai se voidaan jättää puhtaaksi, jolloin se tarjoaa olennaiseen keskittyvän kilpaestetiikan.
Runko sisältää hiilikuituhaarukan, ohjainlaakerin, hiilikuitu-satulatolpan, Aerocore-pullotelineen ja läpivientiakselit.
| Tuotenimi: | BMC KAIUS 01 - Hiilikuitu Gravel -runkosarja - 2027 - lightweight carbon VAR0 |
| Valmistaja: | BMC Bikes |
| Tuotenumero: | BMC761476 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Allroad / Gravel |
| haarukka: | Kaius 01 Gen. 2 | 01 Premium Carbon | ICS Technology |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| ASTM: | Luokka 2 |
| akseli vakio: | 12x100 mm (ER), 12x142 mm (TR) |
| haarukan pituus (akselista kruunuun): | 397mm |
| renkaan enimmäisleveys: | 52mm |
| levyjarrun kiinnike: | Flatmount |
| levyn enimmäishalkaisija: | 180mm |
| SHIS: | integroitu (IS) |
| Satulatolpan Ø: | Aero / D-muoto |
| vaihdettava vaihteenvaihtajan korvake: | Kyllä |
| korvakkeet: | perinteinen |
| sisältäen haarukan: | haarukan kera |
| satulatolppakiristin Ø: | muut / soikea |
| etuvaihtajatyyppi: | Juotettu |
| keskiötyyppi: | T47 |
| keskiön kotelon leveys: | 85.5 mm |
| Vuosimalli: | 2027 |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 1855g |
| kaapelin reititys: | täysin integroitu |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Punnittu versio: | 54 cm with all accessories |
| Ohjausputken Ø - Ylä: | Järjestelmä |
| Ohjausputken Ø - Ala: | Järjestelmä |
| Tuotesarja: | BMC - Kaius |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 7630906535202, 7630906535196, 7630906535189, 7630906535271, 7630906535363 |
| Valmistajan sivu: | http://www.bmc-switzerland.com |