Kevyt paino, kompakti pakkauskoko ja tehokas lämmönpitävyys – Ultra 6.5R Mummy on täydellinen makuualusta vaellus-, retkipyöräily- tai alppi-matkoille ympäri vuoden. Se tarjoaa EXPEDin suositteleman vähimmäiseristyksen makuualustalle, jota voidaan käyttää luotettavasti kaikkina neljänä vuodenaikana. Mummy-muoto tekee siitä entistä kevyemmän ja helpommin pakattavan.
Innovatiivisessa SYNMAT PLUS TECHNOLOGY™ -tekniikassa kierrätetty synteettinen mikrokuitu-täyte yhdistetään heijastavan kalvon lisäkerrokseen. Tämä maksimoi lämmönsuorituskyvyn lisäämättä painoa tai pakkauskokoa – täydellinen ratkaisu kylmempiin öihin. Cradle Comfort™ takaa makuukomfortin kaikissa trekking-mattoissamme: pitkittäissuuntaisten ilmakammioiden ulkoreunat ovat hieman korotetut, mikä parantaa maton pitoa entisestään.
Kierrätetty ja bluesign®-sertifioitu ripstop-polyesteri on ultrakevyt ja kolme kertaa vahvempi kuin perinteiset materiaalit. Kahden Flat Valve -venttiilin ansiosta matto on helppo täyttää ja tyhjentää yhtä nopeasti – kestävä, luotettava ja intuitiivinen käyttää. Mukana toimitettava Schnozzel Pumpbag -pumppupussi takaa nopean ja kosteudettoman täytön.
| Tuotenimi: | Exped Ultra 6.5R Mummy Makuualusta - LW - Large Wide - lichen |
| Valmistaja: | Exped |
| Tuotenumero: | EPD760635 |
| toiminta: | Pyöräily, Retkeily, Vaellus, Alpine |
| sukupuoli: | Unisex |
| materiaali: | Komposiitti |
| mitat (p/l/k): | 197/650/90mm |
| suositeltu rungon korkeus: | 197cm |
| pakkauskoko (p/l/k): | 210/115/115mm |
| vuodenaika: | All-season |
| eristys: | Synteettinen materiaali |
| lämpövastus (R-arvo): | 6.9 |
| Makuupussi ominaisuudet: | Muumion muotoinen |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Vihreä |
| Paino: | 470g |
| valmistajan tuotekoodi: | 7640423641409 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Kestävä kehitys: | bluesign® |
| Tyynyversio: | Makuualusta |
| GTIN: | 7640423641409 |
| Valmistajan sivu: | exped.com |