Ultra 3R yhdistää keveyden ja pienen pakkauskoon mukavuuteen ja eristykseen. Tämä makuualusta on ihanteellinen kumppani vaelluksille, pitkän matkan vaelluksille, retkipyöräilylle tai alppi-vaelluksille leutoissa lämpötiloissa – keväällä, kesällä ja syksyllä.
Sisällä oleva, hyväksi todettu SYNMAT TECHNOLOGY™ on valmistettu kierrätetystä Texpedloftista ja hitsattu ilmakammioiden ylä- ja alapuolelle. Tämä estää ilmankierron aiheuttamat kylmäsillat, mikä takaa parhaan mahdollisen eristyksen alapuolelta. Cradle Comfort™ takaa makuukomfortin kaikissa trekking-mattoissamme: pitkittäissuuntaisten ilmakammioiden ulkoreunat ovat hieman korotetut, mikä parantaa maton pitoa.
Kierrätetty ja bluesign®-sertifioitu ripstop-polyesteri on ultrakevyt ja kolme kertaa vahvempi kuin perinteiset kevytmateriaalit. Kahden Flat Valve -venttiilin ansiosta matto on helppo täyttää ja tyhjentää yhtä nopeasti – se on kestävä, luotettava ja intuitiivinen käyttää. Mukana toimitettava Schnozzel Pumpbag -pumppupussi takaa nopean ja kosteudettoman täytön.
| Tuotenimi: | Exped Ultra 3R Makuualusta - LW - Long Wide - lime |
| Valmistaja: | Exped |
| Tuotenumero: | EPD760626 |
| toiminta: | Pyöräily, Retkeily, Vaellus |
| sukupuoli: | Unisex |
| materiaali: | Komposiitti |
| suositeltu rungon korkeus: | 197cm |
| pakkauskoko (p/l/k): | 270/120/120mm |
| vuodenaika: | Kesä, Kevät/syksy |
| lämpövastus (R-arvo): | 3.2 |
| Henkilömäärä: | 1 |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Vihreä |
| Paino: | 560g |
| valmistajan tuotekoodi: | 7640423641300 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Tyynyversio: | Makuualusta, Pumppupussilla |
| GTIN: | 7640423641300 |
| Valmistajan sivu: | exped.com |