Chris King on valmistanut jo yli 35 vuoden ajan todennäköisesti parhaita tiivistettyjä laakereita. Tämä laaja kehitystyö näkyy myös erityisen korkealaatuisessa ThreadFit 24 -keskiölaakerissa. Jotta keskiön kuori runkoon ja 24 mm:n kampi muodostavat tarkan ja toimivan liitännän, ThreadFit™ 24 -keskiölaakeri varmistaa, että kampi pyörii helposti ja ilman häiriöitä.
Se on varustettu suljetuilla teräksisillä laakereilla, jotka on upotettu ulkoisiin keskiön kuoriin. Erityisen valmistusprosessin ansiosta Chris King -laakerit sisältävät enemmän kuulia kuin useimmat tavanomaiset keskiöt. Tämä tarkoittaa, että Chris King -keskiö on valmis kohtaamaan kaikki pyöräilyseikkailujesi haasteet. Lisäksi erityisesti kehitetty tiivistysjärjestelmä mahdollistaa helpon voitelun Chris King -keskiön rasvapistoolien adapterilla.
Chris King Press Fit 24 -keskiö on yhteensopiva Shimano-, Rotor-, Race Face- ja FSA-kampien kanssa, joissa on 24 mm:n onttoakselit, sekä valinnaisesti saatavan muutossarjan 24/22 mm:n onttoakseleiden kanssa.
Koteloleveys: 68 mm / 73 mm
Huomautus Chris King -keskiöistä
Krankien kiinnittämiseen Chris King -keskiöön tarvitaan myös Chris King Fit Kit -muutossarja. Nämä eivät kuulu toimituksen sisältöön, mutta ne voi ostaa BIKE24-kaupasta.
1x Chris King ThreadFit 24 Kuppikoko - vetopuoli - BSA-68/73-24 matte gold 50th
| Tuotenimi: | Chris King ThreadFit 24 Kuppikoko - vetopuoli - BSA-68/73-24 - matte gold 50th |
| Valmistaja: | Chris King |
| Tuotenumero: | CHK754567 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Alumiini, Ruostumaton teräs |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä, MTB |
| keskiötyyppi: | BSA |
| keskiön akseliprofiili: | 24 mm ontto akseli |
| keskiön kotelon leveys: | 68 mm, 73 mm |
| keskiörakenne: | Keskiökupit |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Väri: | Kulta |
| Paino: | 40g |
| Painon lähde: | BIKE24 |
| GTIN: | 841529282962 |
| Valmistajan sivu: | http://www.chrisking.com |