Nimi kertoo kaiken. 25 litran tilavuudella varustetussa TrailControl-pyöräilyreppussa on nimensä mukainen Aeroflex Control -selkäjärjestelmä! Kun kantojärjestelmän verkko on kiristetty, selkä tuulettuu täydellisesti polkiessa ylämäkeen. Kun lähdet poluille, sinun tarvitsee vain vetää kahdesta silmukasta, jotta saat hyvin pehmustetun kontaktiselän ja pidät painopisteen mukavasti lähellä kehoa. Selän pituutta voi säätää portaattomasti.
Tavaratilaa tarjoavat suuri päälokero, jossa on juomapussin kiinnike, verkkotaskuja sivuilla ja vetoketju-kassi oikealla lantiovyön siivellä. Kun kypärä on päässä, visiirikypärälle sopivaa kypäränpidikettä edessä voidaan käyttää myös suojusten tai takin kuljettamiseen.
Järjestelymahdollisuuksia tarjoavat lattiaan ulottuva, käytännöllisesti jaettu etutasku työkaluille, järjestelytasku latauskaapeleille ja muille tarvikkeille päälokerossa sekä avainrengas. Sivussa olevat kiristyshihnat, rinta- ja lantiovyö, juomaletkun ja vilkkuvalon kiinnikkeet sekä heijastavat elementit täydentävät pyöräilyreppua. Erillinen pohjalokero tekee Trail Control 25 -litran pyöräilyrepusta ihanteellisen valinnan monipäiväisille retkille tai pitkille vaelluksille. Sadesuoja sisältyy toimitukseen.
TrailControl-pyöräilyreppu on käsitelty Eco Finish -tekniikalla, joka hylkii vettä ja likaa. VAUDE ei käytä fluorihiilivetyjä, niin kutsuttuja PFAS- tai PFC-kemikaaleja, joiden epäillään olevan terveydelle haitallisia.
| Tuotenimi: | Vaude TrailControl 25+ pyöräilyreppu - black |
| Valmistaja: | Vaude |
| Tuotenumero: | VAU745065 |
| sukupuoli: | Unisex |
| toiminta: | Pyöräily |
| mitat (p/l/k): | 310/290/540mm |
| Määrä: | 25l |
| teknologia: | Eco Finish |
| Pääsy päälokeroon: | Yläosa |
| Päälokeron sulkeminen: | Vetoketju |
| selän pituus: | 43-59cm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Kevät/Kesä |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 1332g |
| Kestävä kehitys: | Vihreä muoto, Vihreä nappi |
| Laukku - Tyyli: | Reppu |
| Laukku - Tarkoitus ja ominaisuudet: | Kypärän kiinnike, Mukana sadesuoja, Yhteensopiva nesteytysjärjestelmän kanssa |
| GTIN: | 4067729122334 |