20+ litran TrailControl-pyöräilyreppussa nimeä antava Aeroflex Control System tulee esiin – kirjaimellisesti! Tämän kantojärjestelmän ansiosta selkä pysyy tuuletettuna polkiessa. Polun alkupäässä vedetään kahdesta hihnasta, ja heti selkä on tiiviisti kiinni ja painopiste miellyttävän lähellä kehoa.
Selän pituutta voi säätää portaattomasti. Säilytystilaa tarjoavat suuri päälokero, verkkotaskuja sivuilla ja vetoketjukassi oikean lantiohihnan siivessä. Kun kypärä on päässä, kypärätaskuun mahtuu myös jotain muuta. Järjestelymahdollisuuksia tarjoavat työkaluaskku, järjestelijä ja avainrengas.
Varustettu sivukompressiohihnoilla, rinta- ja lantiovyöllä sekä heijastavilla elementeillä. Sadesuoja sisältyy toimitukseen. TrailControl-pyöräilyreppu on käsitelty Eco Finish -käsittelyllä, joka hylkii vettä ja likaa. VAUDE on luopunut fluorihiilivedyistä, ns. PFAS- tai PFC-kemikaaleista, joiden epäillään olevan terveydelle haitallisia.
| Tuotenimi: | Vaude TrailControl 20+ pyöräilyreppu - black |
| Valmistaja: | Vaude |
| Tuotenumero: | VAU745062 |
| sukupuoli: | Unisex |
| toiminta: | Pyöräily |
| mitat (p/l/k): | 310/270/520mm |
| Määrä: | 20l |
| tekstiilikangas: | Synteettinen materiaali, Kierrätetyt kankaat |
| teknologia: | Eco Finish |
| Pääsy päälokeroon: | Yläosa |
| Päälokeron sulkeminen: | Vetoketju |
| selän pituus: | 43-59cm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Kevät/Kesä |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 1249g |
| Kestävä kehitys: | Vihreä muoto, Vihreä nappi |
| Laukku - Tyyli: | Reppu |
| Laukku - Tarkoitus ja ominaisuudet: | Kypärän kiinnike, Mukana sadesuoja, Yhteensopiva nesteytysjärjestelmän kanssa |
| GTIN: | 4067729122587 |