Polartec® Alpha® -eristeen ansiosta nämä housut pitävät sinut lämpimänä ilman ylikuumenemista ja antavat sinulle silti mahdollisuuden ajaa kovaa. Kartiomainen istuvuuden ansiosta voit polkea mukavasti, vaikka polvisuojat olisivat päällä. Nämä housut on pakko hankkia kaikkiin ajoihin, kun pakkasta on alle 15 °C! Epämukavuuden ja ylikuumenemisen ajat ovat ohi, voit keskittyä täysin ajoon.
Materiaali
Fabric I: 90% polyamidi, 10% elastaani
Fabric II: 100% polyamidi
Fabric III: 78% polyamidi, 22% elastaani
| Tuotenimi: | Mavic Deemax Enduro Alpha MTB Pants Men - black |
| Valmistaja: | Mavic Apparel |
| Tuotenumero: | MAA739726 |
| Materiaali: | Fabric I: 90% polyamidi, 10% elastaani Fabric II: 100% polyamidi Fabric III: 78% polyamidi, 22% elastaani |
| Kompressio: | Ei |
| istuintyyny: | Ei |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB |
| tekstiilikangas: | Synteettinen materiaali |
| taskujen määrä: | 4 |
| pestävyys: | 30 °C, ei saa silittää, ei kuivausrumpua, älä valkaise |
| vuodenaika: | Talvi |
| Ominaisuudet: | Tuulenpitävä, Thermo |
| lämpötila-alue: | +15°C / +0°C |
| istuvuus: | normaali |
| Vuosimalli: | 2025 |
| Kokoelma: | Syksy/Talvi |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 500g |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| Tuotesarja: | Mavic - Deemax |
| GTIN: | 3701380946533, 3701380946540, 3701380946557, 3701380946564, 3701380946571 |
| Valmistajan sivu: | http://www.mavic.com |
Löydät alta valmistajan Mavic Apparel vaatekokoja koskevia tietoja.
| UK | XS | S | M | L | XL |
|---|---|---|---|---|---|
| US | XS | S | M | L | XL |
| Saksa | S (46) | M (48) | L (50) | XL (52) | XXL (54) |
| Tuuma | 29 - 30 | 31 - 32 | 33 - 34 | 36 | 38 |
| A. kehon pituus (cm) | n. a. | n. a. | n. a. | n. a. | n. a. |
| B. rintakehä (cm) | 88 - 92 | 93 - 97 | 98 - 102 | 103 - 108 | 109 - 114 |
| C. vyötärö (cm) | 76 - 80 | 81 - 84 | 85 - 90 | 91 - 96 | 97 - 102 |
| D. lantio (cm) | 90 - 94 | 95 - 98 | 99 - 104 | 105 - 110 | 111 - 116 |
| E. sisäsauma (cm) | n. a. | n. a. | n. a. | n. a. | n. a. |
UK XS US XS Saksa S (46) Tuuma 29 - 30
UK S US S Saksa M (48) Tuuma 31 - 32
UK M US M Saksa L (50) Tuuma 33 - 34
UK L US L Saksa XL (52) Tuuma 36
UK XL US XL Saksa XXL (54) Tuuma 38
| UK | XS | S | M | L | XL |
|---|---|---|---|---|---|
| US | XS | S | M | L | XL |
| Saksa | S (36) | M (38) | L (40) | XL (42) | XXL (44) |
| Tuuma | 25 - 26 | 27 - 28 | 29 | 30 - 31 | 32 - 33 |
| A. kehon pituus (cm) | n. a. | n. a. | n. a. | n. a. | n. a. |
| B. rintakehä (cm) | 83 - 87 | 88 - 93 | 94 - 99 | 100 - 104 | 106 - 110 |
| C. vyötärö (cm) | 65 - 69 | 70 - 75 | 76 - 81 | 82 - 86 | 88 - 92 |
| D. lantio (cm) | 93 - 97 | 98 - 103 | 104 - 109 | 110 - 114 | 116 - 120 |
| E. sisäsauma (cm) | n. a. | n. a. | n. a. | n. a. | n. a. |
UK XS US XS Saksa S (36) Tuuma 25 - 26
UK S US S Saksa M (38) Tuuma 27 - 28
UK M US M Saksa L (40) Tuuma 29
UK L US L Saksa XL (42) Tuuma 30 - 31
UK XL US XL Saksa XXL (44) Tuuma 32 - 33