Upouusi Roval Rapide CL III -pyörä on CLX III:n suora seuraaja. Se kääntää aerodynamiikan tavanomaiset konventiot päälaelleen: litteämpi takavanne poistaa tarpeetonta painoa ja parantaa kiihtyvyyttä ja käsiteltävyyttä. Tässä on säästetty 35 grammaa.
FlatStop-vanteen laippojen ansiosta rengasrikkoon tarvitaan 39 % enemmän voimaa, jotta rengasrikko syntyisi, joten pääset parhaalla rengasrikkosuojalla varustautuneena helposti maaliin kilpailussa. Roval Rapide CL III -renkaiden avulla ylität linjan myös aiempaa nopeammin millä tahansa reitillä.
Vanne
Napa
Pyörästö: Pyörästölieriöt: Vapaa-ajanpyörästö: Vapaa-ajanpyörästö
Yhteensopivat renkaat
Yleistä:
| Tuotenimi: | Specialized Rapide CL III takapyörä - 28" | Centerlock | 12x142mm - Satin Carbon/Satin Black |
| Valmistaja: | Specialized Equipment |
| Tuotenumero: | SPZ731769 |
| toiminta: | Pyöräily |
| materiaali: | Hiilikuitu |
| käyttö pyöräurheilu: | Maantiepyörä |
| keskiöt: | DT Swiss 350 Straight Pull |
| pinnat: | DT Swiss Competition Race Straight Pull |
| vanteet: | Rapide CL III Carbon Clincher |
| vaihdejärjestelmä: | 8, 9, 10, 11, 12 |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| akseli vakio: | 12x142 mm (TR) |
| Pyöräversio: | Takarengas, Takarengas 700-900 g, Vakiopyörä |
| Vapaarattaan runko: | HG L (Shimano 11/12s Tie) |
| jarrujärjestelmä: | Keskilukko/AFS |
| rengastyyppi: | Wire Bead -rengas, Taiteltava rengas, Tubeless Ready |
| sovitusrenkaan mitat: | 24-38mm |
| ETRTO: | 21-622 |
| vanteen leveys: | 31.3mm |
| sisäprofiilin leveys: | 21mm |
| vanneprofiilin korkeus: | 48mm |
| järjestelmän enimmäispaino: | 125kg |
| nipat: | DT Swiss Hex Prolock Al 2.0x14mm |
| vapaaratasjärjestelmä: | DT Swiss Ratchet (36T) |
| Vuosimalli: | 2025 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 839g |
| valmistajan tuotekoodi: | 30026-6402 |
| Pinnareikien lukumäärä: | 24 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 196625240652 |
| Valmistajan sivu: | http://www.specialized.com |