Vastusta säätä, älä kyytiä. Uudet Resist Pro -housut on suunniteltu paitsi haastamaan sään, myös voittamaan sen. Tämä ultimaattinen märkäpuku alkaa kevyestä, 20 k:n vedenpitävästä ja 20 k:n hengittävästä Pertex Shield 3-kerroskankaasta, joka on viimeistelty C-Zero-vettä hylkivällä viimeistelyllä.
Resist-housut on räätälöity rentoon istuvuuteen, joka takaa liikkuvuuden ja monipuolisuuden. Ne on optimoitu säänkestävyyden ja mukavuuden kannalta vedenpitävällä saumanauhalla, vedenpitävillä vetoketjullisilla taskuilla, vetoketjuttomalla säädettävällä vyötärönauhalla sekä vahvistetulla istuimella ja polvilla.
Ride-mitoitus
Pertex® Shield Stretch Waterproof - 3 kerrosta - 20K/20K
Sisäinen vedenpitävä saumanauha
Saumaton vahvistettu istuin- ja haarasauma sekä polvien sisäpuoli.
Optimaaliset 2 YKK Aquaguard® vetoketjutaskua
Vetoketjuton vetoketju, jossa säädettävä joustava vyötärönauha.
Heijastava lämmönsiirto
C-Zero vettähylkivä pintakäsittely
Materiaali
85% polyamidi, 15% elastaani
| Tuotenimi: | Troy Lee Designs Resist Pro Housut Miehet - Mono Carbon |
| Valmistaja: | Troy Lee Designs |
| Tuotenumero: | TLD730421 |
| Materiaali: | 85% polyamidi, 15% elastaani |
| Kompressio: | Ei |
| istuintyyny: | Ei |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Miehet |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB, Enduro, Alamäki, Vapaalasku, All-Mountain |
| tekstiilikangas: | Synteettinen materiaali |
| taskujen määrä: | 2 |
| vuodenaika: | Kevät/syksy |
| hengittävyys: | 20000g/m²/24h |
| vesipatsas: | 20000mm |
| Ominaisuudet: | Tuulenpitävä, Vesitiivis |
| istuvuus: | normaali |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Kevät/Kesä |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 600g |
| GTIN: | 887202518058, 887202518065, 887202518072, 887202518089, 887202518096 |
| Valmistajan sivu: | http://www.troyleedesigns.com/ |
Löydät alta valmistajan Troy Lee Designs vaatekokoja koskevia tietoja.
| Kansainvälinen | SM | MD | LG | XL | XXL |
|---|---|---|---|---|---|
| B. rintakehä (cm) | 53 | 56 | 58 | 61 | 65 |
| H. ylävartalon pituus (cm) | 67 | 71 | 74 | 76 | 79 |
Kansainvälinen SM
Kansainvälinen MD
Kansainvälinen LG
Kansainvälinen XL
Kansainvälinen XXL
| Kansainvälinen | SM | MD | LG | XL | XXL |
|---|---|---|---|---|---|
| B. rintakehä (cm) | 59.5 | 62 | 64 | 66 | 68 |
| H. ylävartalon pituus (cm) | 67 | 70 | 73 | 73.5 | 77 |
| G. käsivarsi (olkapäästä) (cm) | 62.2 | 64 | 66 | 68 | 70 |
Kansainvälinen SM
Kansainvälinen MD
Kansainvälinen LG
Kansainvälinen XL
Kansainvälinen XXL
| US | 28 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 36 | 38 | 40 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| C. vyötärö (cm) | 75 | 80 | 82.5 | 85 | 87.5 | 90 | 95 | 100 | 105 |
| B. reiden ympärysmitta (cm) | 65 | 67 | 68.5 | 70 | 71.5 | 73 | 75 | 77 | 80 |
US 28
US 30
US 31
US 32
US 33
US 34
US 36
US 38
US 40
| Kansainvälinen | XS | SM | MD | LG | XL |
|---|---|---|---|---|---|
| B. rintakehä (cm) | 35 | 38 | 41 | 43 | 46 |
| H. ylävartalon pituus (cm) | 50 | 52 | 55 | 57 | 60 |
Kansainvälinen XS
Kansainvälinen SM
Kansainvälinen MD
Kansainvälinen LG
Kansainvälinen XL
| Kansainvälinen | 18 | 20 | 22 | 24 | 26 | 28 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| C. vyötärö (cm) | 53 | 56 | 61 | 66 | 71 | 74 |
| E. sisäsauma (cm) | 53 | 56 | 61 | 64 | 66 | 72 |
Kansainvälinen 18
Kansainvälinen 20
Kansainvälinen 22
Kansainvälinen 24
Kansainvälinen 26
Kansainvälinen 28