Merino Blend 125 Cool-Lite™ Active 7" Shortsit ovat täydelliset shortsit juoksuun, patikointiin ja muihin aktiivisiin polkuaktiviteetteihin. Näissä shortseissa on icebreakerin kevyt ja hengittävä Cool-Lite™-kangas, jossa TENCEL™ Lyocell sekoittuu pehmeisiin merinovillakuituihin. Näissä shortseissa on nivelletty rakenne, jossa on sivusaumojen halkiot liikkuvuuden ja liikeratojen varmistamiseksi. Sisäinen kiristysnauha varmistaa istuvuuden, ja kaksi sivutaskua suojaavat välttämättömät tavarat, kun olet liikkeellä.
Silkkisen pehmeät merinokuidut ja TENCEL™ Lyocell, kestävä muoviton lyocell, yhdistyvät luodakseen icebreaker Cool-Lite™:n, ylellisen kankaan, joka säätelee luonnollisesti kehosi mikroilmastoa. Luonnon innoittamana icebreaker valjastaa luonnonkuitujen suorituskykyominaisuudet tarjotakseen vaihtoehdon petrokemiallisiin synteettisiin aineisiin perustuville vaatteille.
Mitä Cool-lite™ on?
Kevyt ja hengittävä kangassekoitus, joka on suunniteltu johtamaan tehokkaasti kosteutta pois kehosta.
Materiaali
Main fabric: 80% lyoselli, 20% villa
Back Yoke: 60% lyoselli, 40% villa
| Tuotenimi: | Icebreaker Merino 125 Cool-Lite™ Active 7" Shorts Men - Obsidian |
| Valmistaja: | Icebreaker |
| Tuotenumero: | ICE714567 |
| Materiaali: | Main fabric: 80% lyoselli, 20% villa Back Yoke: 60% lyoselli, 40% villa |
| Kompressio: | Ei |
| istuintyyny: | Ei |
| toiminta: | Juoksu, Polkujuoksu |
| sukupuoli: | Miehet |
| tekstiilikangas: | selluloosakuitu |
| pestävyys: | ei kuivausrumpua, ei kankaanpehmentimiä, pese samanlaisten värien kanssa, älä valkaise, kylmäpesu |
| vuodenaika: | Kesä |
| istuvuus: | normaali |
| sisäsauman pituus: | 17.8cm |
| Vuosimalli: | 2026 |
| Kokoelma: | Kevät/Kesä |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 120g |
| Kestävä kehitys: | Ei mulesing-käsittelyä |
| GTIN: | 196010969885, 196010969977, 196010970096, 196010970171 |
Löydät alta valmistajan Icebreaker vaatekokoja koskevia tietoja.
| Kansainvälinen | S | M | L | XL | XXL | 3XL |
|---|---|---|---|---|---|---|
| B. rintakehä (cm) | 83 - 91 | 91 - 99 | 99 - 107 | 107 - 115 | 115 - 123 | 123 - 133 |
| G. käsivarsi (kaulan keskeltä) (cm) | 86.5 - 87 | 87 - 87.5 | 87.5 - 88 | 88 - 89 | 89 - 90 | 90 - 91 |
Kansainvälinen S
Kansainvälinen M
Kansainvälinen L
Kansainvälinen XL
Kansainvälinen XXL
Kansainvälinen 3XL
| Kansainvälinen | 28 | 30 | 32 | 34 | 36 | 38 | 40 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| C. vyötärö (cm) | 69 - 73 | 73 - 78 | 78 - 82 | 82 - 86 | 86 - 90 | 90 - 95 | 95 - 99 |
| D. lantio (cm) | 88 - 91 | 91 - 94 | 94 - 97 | 97 - 100 | 100 - 107 | 107 - 110 | 110 - 113 |
Kansainvälinen 28
Kansainvälinen 30
Kansainvälinen 32
Kansainvälinen 34
Kansainvälinen 36
Kansainvälinen 38
Kansainvälinen 40
| Kansainvälinen | S | M | L | XL | XXL | 3XL |
|---|---|---|---|---|---|---|
| C. vyötärö (cm) | 71 - 78 | 78 - 85 | 85 - 92 | 92 - 99 | 99 - 106 | 106 - 116 |
| D. lantio (cm) | 88 - 94 | 94 - 100 | 100 - 107 | 107 - 113 | 113 - 120 | 120 - 128 |
Kansainvälinen S
Kansainvälinen M
Kansainvälinen L
Kansainvälinen XL
Kansainvälinen XXL
Kansainvälinen 3XL
| Kansainvälinen | XS | S | M | L | XL |
|---|---|---|---|---|---|
| B. rintakehä (cm) | 76 - 82 | 82 - 88 | 88 - 94 | 94 - 100 | 100 - 107 |
| G. käsivarsi (kaulan keskeltä) (cm) | 77 - 77.5 | 77.5 - 78 | 78 - 78.5 | 78.5 - 79 | 79 - 79.5 |
| C. vyötärö (cm) | 58 - 64 | 64 - 70 | 70 - 76 | 76 - 82 | 82 - 89 |
| D. lantio (cm) | 84 - 90 | 94 - 96 | 96 - 102 | 102 - 107 | 107 - 113 |
Kansainvälinen XS
Kansainvälinen S
Kansainvälinen M
Kansainvälinen L
Kansainvälinen XL
| Kansainvälinen | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| C. vyötärö (cm) | 58 - 64 | 64 - 67 | 67 - 70 | 70 - 73 | 73 - 76 | 76 - 79 | 79 - 82 | 82 - 89 |
| D. lantio (cm) | 84 - 90 | 90 - 93 | 93 - 96 | 96 - 99 | 99 - 102 | 102 - 104.5 | 104.5 - 107 | 107 - 113 |
Kansainvälinen 26
Kansainvälinen 27
Kansainvälinen 28
Kansainvälinen 29
Kansainvälinen 30
Kansainvälinen 31
Kansainvälinen 32
Kansainvälinen 33
| Kansainvälinen | XS | S | M | L | XL |
|---|---|---|---|---|---|
| C. vyötärö (cm) | 58 - 64 | 64 - 70 | 70 - 76 | 76 - 82 | 82 - 89 |
| D. lantio (cm) | 84 - 90 | 90 - 96 | 96 - 102 | 102 - 107 | 107 - 113 |
Kansainvälinen XS
Kansainvälinen S
Kansainvälinen M
Kansainvälinen L
Kansainvälinen XL
| Kansainvälinen | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 8 | 10 | 12 | 14 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| A. kehon pituus (cm) | 92 | 98 | 104 | 110 | 116 | 128 | 140 | 152 | 164 |
Kansainvälinen 2
Kansainvälinen 3
Kansainvälinen 4
Kansainvälinen 5
Kansainvälinen 6
Kansainvälinen 8
Kansainvälinen 10
Kansainvälinen 12
Kansainvälinen 14