Orbea MX -lastenpyörät ovat erityisen kevyitä ja niissä käytetään pienempiä jarruvipuja, satuloita ja polkimia, sillä mukavuus, hallinta ja hauskuus eivät ole vain aikuisille. MX-pyörät on suunniteltu kestäviksi, jotta myös nuoremmat sisarukset voivat käyttää niitä, kun aika on kypsä.
MX 20 Team on varustettu 20 tuuman Orbea-alumiinipyörillä, ja se sopii 4-7-vuotiaille lapsille.
| Tuotenimi: | Orbea MX 20 TEAM - 20" Kids Bike - 2025 - Moondust Blue - Red (matt) |
| Valmistaja: | Orbea Bikes |
| Tuotenumero: | OEA708008 |
| toiminta: | Pyöräily |
| sukupuoli: | Lapset |
| materiaali: | Alumiini |
| käyttö pyöräurheilu: | MTB |
| ketju: | KMC X8 |
| rataspakka: | Shimano CS-HG400 | 8-speed |
| vaihtaja: | Shimano SL-M315 |
| takavaihteenvaihtaja: | Shimano Acera M3020 | 8-speed |
| etuhammasratassuhde: | 32 |
| kampisarja: | Extra light | 127mm | w/Chainguard |
| jarrut: | Clarks M2 Hydraulic Disc | w/Kids Lever |
| renkaat: | Alloy 20" | 36 H |
| satulatolppamalli: | Alloy | 27.2x250mm | Offset 0 |
| satula: | DDK D2005 | 237x141mm |
| haarukka: | Orbea MX 20 6061 Aluminum 2021 | 100x9 mm QR | Post Mount Disc |
| ohjauslaakeri: | VP-Z104PD 1-1/8" Semi-Cartridge |
| runko: | Orbea MX 20 6061 Aluminum 2024 | 135x9 mm QR | V-Brake + IS Disc Mount | Internal Cable Routing | Central kickstand compatible | removable hanger | Fender and Carrier ready |
| vaihdejärjestelmä (valmistaja): | Shimano |
| välityssuhde: | 11-40 |
| vaihteen käyttö: | Ketju - mekaaninen |
| ikäsuositus: | 4 - 7 |
| jarrutyyppi: | Levyjarru |
| pyörän koko: | 20" (406mm) |
| pyörän erikoisvarusteet: | Mudguard Orbea Custom | Orbea OC chainguide |
| satulatolppa: | Satulatolppa jäykkä |
| Takakolmio: | Joustamaton |
| polkimet: | VP-229 Black with reflectors |
| renkaat: | Kenda Booster K1277 | 20x2.20" | 30TPI |
| jarrujen käyttö: | Hydraulinen |
| Vuosimalli: | 2025 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Sininen |
| haarukan rakenne: | Jäykkä haarukka |
| valmistajan tuotekoodi: | R004 |
| kaapelin reititys: | ulkoinen |
| Tuotesarja: | Orbea - MX |
| vaihteiden lukumäärä: | 1 x 8 |
| Rungon Muoto: | Timantti |
| GTIN: | 8434446582387 |
| Valmistajan sivu: | https://www.orbea.com/ |