HEX Gravel -renkaat yhdistävät korkean suorituskyvyn ja luotettavan pidon, ja ne ovat suunniteltu ajajille, jotka eivät suostu tinkimään laadusta. Innovatiivinen kulutuspinnan muotoilu kuusikulmaisilla nystyröillä mahdollistaa renkaan kolmiulotteisen muodonmuutoksen. Tämä antaa rungolle mahdollisuuden sopeutua täydellisesti monenlaisiin alustoihin ja takaa sujuvan ja varmatoimisen ajokokemuksen.
Tämä rakenne tarjoaa erinomaisen pidon sekä kiihdytyksessä että jarrutuksessa, mikä takaa hallitun ja varmatoimisen ajokokemuksen kaikissa tilanteissa. Renkaassa on moderni, alun perin maantiepyörille kehitetty nanomolekyylejä sisältävä kumiseos. Tämä seos vähentää vierintävastusta, parantaa pitoa ja pidentää kulutuspinnan käyttöikää.
| Tuotenimi: | ENVE HEX Gravel Taitettava rengas - 44-622 | tan |
| Valmistaja: | ENVE |
| Tuotenumero: | ENV707616 |
| toiminta: | Pyöräily |
| käyttö pyöräurheilu: | Allroad / Gravel |
| pyörän koko: | 28" (622mm) |
| ilmanpaine: | 1.5-3.5bar |
| ETRTO: | 44-622 |
| renkaan ominaisuudet: | Skinwall |
| renkaan leveys: | 44 mm |
| pistosuojaus: | Anti-Pinch Bumper & Chaffer Strip |
| Vuosimalli: | 2025 |
| Kokoelma: | Koko vuosi |
| Väri: | Musta |
| Paino: | 450g |
| valmistajan tuotekoodi: | 300-1022-030 |
| Painon lähde: | Valmistaja |
| GTIN: | 810125056512 |
| Valmistajan sivu: | http://www.enve.com/ |